Licensed to MCCATS - Contractor License HY-TEK's Meet Manager 6/8/2013 04:27 PM
                     Lakeland Championship Meet - 6/8/2013                     
                                  Randolph HS                                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 9-10 800 Meter Run Division I
============================================================================
 Meet Record: + 2:32.98  6/9/2012    Brian Daquan Hendrickson, Randolph        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Carney, Tommy                Denville             2:46.00    2:39.86   1 
  2 Yombor, Jake                 Rockaway T           2:50.40    2:45.92   1 
  3 Nexon, Luke                  Roxbury              2:45.66    2:48.33   1 
  4 Timoney, Gavin               Mendham              2:54.33    2:48.52   1 
  5 Penczak, Owen                Mount Olive          2:50.50    2:49.41   1 
  6 Gioioso, Thomas              Denville             2:52.77    2:51.17   1 
  7 Zarro, Frank                 Randolph             2:55.61    2:52.90   1 
  8 Delucia, Vincent             Parsippany           3:12.00    2:53.29   2 
  9 Musal, Jason                 Mount Olive          2:53.00    2:54.68   1 
 10 Shetzline, Thomas            Randolph             2:52.89    2:54.89   1 
 11 Schlegel, William            Mendham              2:55.28    2:58.36   1 
 12 Brennan, Mark                Rockaway T           3:06.00    2:59.88   2 
 13 Schulz, Thomas               Roxbury              3:01.40    3:01.49   2 
 14 Macera, Anthony              Rockaway B           3:06.53    3:12.73   2 
 15 Martinez, Conner             Rockaway B           3:21.29    3:39.39   2 
 
Event 1  Boys 9-10 800 Meter Run Division II
============================================================================
 Meet Record: + 2:32.98  6/9/2012    Brian Daquan Hendrickson, Randolph        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Nevistich, Aidan             Madison              2:56.69    2:51.08   1 
  2 Barney, Ethan                Hopatcong            2:58.10    2:54.18   1 
  3 Luskin, Eric                 Long Valley          2:51.91    2:56.00   1 
  4 Rusen, T.J.                  Madison              3:15.47    3:05.83   2 
  5 Matos, Ryan                  Long Valley          3:06.77    3:08.20   2 
  6 Graf, Matthew                Mountain Lakes       2:48.00    3:09.77   1 
  7 Sargent, Tyvon               Dover                3:42.00    3:14.86   2 
  8 Weynand, Jack                Mountain Lakes       3:28.00    3:15.43   2 
  9 Rawle, Nicholas              Hopatcong            3:10.50    3:17.22   2 
 10 Cheng, Alvin                 Chester              3:25.05    3:21.85   2 
 11 Wyble, Justin                Jefferson            3:19.00    3:26.80   2 
 12 Dyl, Andrew                  Jefferson            3:23.00    3:40.38   2 
 13 Sontz, Christian             Montville            3:52.00    3:53.63   2 
 14 Briney, William              Chester              4:04.18    4:06.02   2 
 
Event 3  Boys 11-12 800 Meter Run Division I
============================================================================
 Meet Record: + 2:20.22  1992        Steven Slattery, Mount Olive              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Morena, Matt                 Rockaway B           2:32.54    2:30.27   1 
  2 Zosche, Reece                Mendham              2:36.67    2:34.65   1 
  3 Furlong, Riley               Denville             2:40.63    2:36.21   1 
  4 Hendrickson, Brian Daqua     Randolph             2:33.06    2:37.34   1 
  5 Pedernera, Joshua            Denville             2:42.79    2:39.83   1 
  6 Powers, Jack                 Randolph             2:42.33    2:40.09   1 
  7 Montesano, Thomas            Roxbury              2:42.24    2:40.93   1 
  8 Donovan, Evan                Mendham              2:45.05    2:41.50   1 
  9 Mulligan, Kevin              Parsippany           2:43.43    2:43.30   1 
 10 murrugarra, Kevin            Rockaway B           2:54.69    2:45.07   2 
 11 Javier, Isaac                Rockaway T           2:46.70    2:46.30   1 
 12 Goldsmith, Andrew            Rockaway T           2:57.10    2:52.30   2 
 13 Hammond, Blaine              Mount Olive          2:51.50    2:52.64   2 
 14 Stone, Kevin                 Roxbury              2:55.50    2:55.44   2 
 15 Perdelli, JR                 Mount Olive          2:51.00    2:55.78   2 
 16 Lupo, Daniel                 Parsippany           3:09.07    3:17.54   2 
 
Event 3  Boys 11-12 800 Meter Run Division II
============================================================================
 Meet Record: + 2:20.22  1992        Steven Slattery, Mount Olive              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Luskin, Luke                 Long Valley          2:37.00    2:37.13   1 
  2 Gillie, Spencer              Mountain Lakes       2:40.80    2:38.17   1 
  3 Maldenado, Jael              Hopatcong            2:47.30    2:41.72   1 
  4 Murata, Max                  Long Valley          2:47.00    2:42.94   1 
  5 Schneider, Christopher       Mountain Lakes       2:50.13    2:45.04   2 
  6 Bouret, Victor               Chester              2:52.40    2:45.58   2 
  7 Burger, Brendan              Jefferson            2:45.00    2:45.64   1 
  8 Cmaylo, Tyler                Madison              2:56.97    2:53.60   2 
  9 Picinich, Jake               Montville            2:59.00    2:56.51   2 
 10 Alexion, Matthew             Chester              3:00.78    2:57.12   2 
 11 Stefans, Dylan               Jefferson            2:57.00    2:58.85   2 
 12 Stadler, Raphael             Madison              3:04.41    2:59.98   2 
 13 DeFilippo, Luke              Montville            3:10.00    3:07.40   2 
 14 Nutting, LJ                  Dover                4:06.00    4:07.76   2 
 
Event 5  Boys 13-15 800 Meter Run Division I
============================================================================
 Meet Record: + 2:05.12  1991        Chris Seifert, Rockaway Boro              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Andersen, Felix              Mendham              2:12.15    2:10.64   1 
  2 DeFeo, Joey                  Randolph             2:14.44    2:11.81   1 
  3 Fleming, Daymon              Rockaway B           2:13.05    2:12.10   1 
  4 Pai, Alex                    Rockaway B           2:20.66    2:17.27   1 
  5 Davis, Paul                  Mount Olive          2:21.70    2:18.05   1 
  6 Petit, Mathieu               Randolph             2:13.09    2:19.39   1 
  7 Fox, Jimmy                   Parsippany           2:20.06    2:19.94   1 
  8 Sement, Kaya                 Mendham              2:24.66    2:23.60   1 
  9 Phillps, Daniel              Mount Olive          2:34.40    2:31.21   2 
 10 LaRusso, Dominick            Roxbury              2:30.23    2:33.41   1 
 11 Lupo, Christopher            Parsippany           2:28.20    2:34.96   1 
 12 Halkenhauser, Maxwell        Denville             2:44.00    2:39.13   2 
 13 Seeley, Michael              Denville             2:41.08    2:42.16   2 
 14 Taboadola, Victor            Rockaway T           3:00.70    3:00.37   2 
 
Event 5  Boys 13-15 800 Meter Run Division II
============================================================================
 Meet Record: + 2:05.12  1991        Chris Seifert, Rockaway Boro              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tadano, Sawyer               Madison              2:12.30    2:12.98   1 
  2 Whang, Oliver                Mountain Lakes       2:17.00    2:13.66   1 
  3 O'Brien, James               Hopatcong            2:16.90    2:14.55   1 
  4 Libertelli, Jared            Mountain Lakes       2:19.00    2:20.98   1 
  5 Quinn, Michael               Madison              2:23.33    2:24.48   1 
  6 Coscia, Eddie                Montville            2:35.00    2:28.44   2 
  7 LaPeruta, Ryan               Chester              2:38.40    2:32.60   2 
  8 Foster, Sam                  Chester              2:36.93    2:32.65   2 
  9 Dilullo, Alec                Long Valley          2:39.00    2:37.91   2 
 10 Ryan, Nick                   Montville            2:41.00    2:41.96   2 
 11 Leyden, Ryan                 Jefferson            2:37.00    2:42.42   2 
 12 Smaha, Ray                   Hopatcong            2:43.50    2:50.28   2 
 13 Macintyre, Neil              Long Valley          2:51.00    2:54.62   2 
 14 Madrid, Alan                 Dover                3:02.00    3:00.16   2 
 15 Munoz, Kevin                 Dover                3:09.00    3:05.88   2 
 
Event 7  Boys 9-10 4x100 Meter Relay Division I
============================================================================
 Meet Record: + 58.88  2009        , Parsippany                                
                       M Workman, N Massillon, K Foxworth, J Okudah      
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mount Olive  'A'                                  1:02.60    1:02.18   1 
     1) McVicar, Charlie                2) Smith, Aiden                   
     3) Anderson, Cooper                4) McKay, Aaron                   
  2 Denville  'A'                                     1:02.00    1:03.41   1 
     1) Gioioso, Thomas                 2) Simon, Jack                    
     3) Kumar, Kunal                    4) Carney, Tommy                  
  3 Mendham  'A'                                      1:06.10    1:04.73   2 
     1) Rocca, Tim                      2) Hakes, Dylan                   
     3) Greco, Joe                      4) Wadley, Jack                   
  4 Rockaway T  'A'                                   1:09.70    1:05.13   3 
     1) Wallace, Domenick               2) Dollase, Daniel                
     3) Page, Kevin                     4) Yombor, Jake                   
  5 Parsippany  'A'                                   1:04.98    1:05.62   2 
     1) Murphy, Jake                    2) Johnson, Kenneth               
     3) Holler, Christopher             4) DelViscio, Michael             
  6 Randolph  'A'                                     1:05.04    1:06.35   2 
     1) Tomanino, Joey                  2) Zwillman, Andrew               
     3) Peo, Cameron                    4) Turner, David                  
  7 Roxbury  'A'                                      1:04.30    1:06.62   1 
     1) Griffin, Devin                  2) Fichter, Jacob                 
     3) Keyes, Tyler                    4) Dombroski, Luke                
  8 Rockaway B  'A'                                   1:06.00    1:06.76   2 
     1) Hills, Elijah                   2) Leslie, Matt                   
     3) Hart, Jonathan                  4) Macera, Anthony                
 
Event 7  Boys 9-10 4x100 Meter Relay Division II
============================================================================
 Meet Record: + 58.88  2009        , Parsippany                                
                       M Workman, N Massillon, K Foxworth, J Okudah      
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dover  'A'                                        1:01.60    1:03.74   1 
     1) Vidal, Izaiah                   2) Holmes, Cameron                
     3) Sargent, Tyvon                  4) Green, MJ                      
  2 Madison  'A'                                      1:03.84    1:06.41   1 
     1) Collins, Anthony                2) Cheddar, Jaden                 
     3) Wilson, Anthony                 4) Filippone, Dean                
  3 Hopatcong  'A'                                    1:06.70    1:07.12   2 
     1) Barney, Ethan                   2) Conyers, Christopher           
     3) Durham, Dylan                   4) Rawle, Nicholas                
  4 Chester  'A'                                      1:04.92    1:07.72   1 
     1) Vizzini, Matthew                2) Miller, Aiden                  
     3) Cheng, Alvin                    4) Post, Nathan                   
  5 Montville  'A'                                    1:09.00    1:08.53   2 
     1) Fragomeni, PJ                   2) Huang, Ryan                    
     3) Lucey, Dennis                   4) Gruben, Michael                
     5) Sontz, Christian                6)                                
  6 Long Valley  'A'                                  1:12.50    1:09.02   3 
     1) DeChiaro, Nick                  2) Doerr-Frederickson, Luke       
     3) Dragos, Zack                    4) Luskin, Eric                   
  7 Mountain Lakes  'A'                               1:10.00    1:10.96   3 
     1) Hernando, Justin                2) Weynand, Jack                  
     3) Graf, Matthew                   4) Lynk, Liam                     
  8 Jefferson  'A'                                    1:12.00    1:11.07   3 
     1) Breen, Andrew                   2) Renshaw, Everette              
     3) Cloutier, Chris                 4) Wyble, Justin                  
 
Event 9  Boys 11-12 4x100 Meter Relay Division I
============================================================================
 Meet Record: + 55.13  6/10/2006   , Mendham                                   
                       K Kenny, C Barry, G Gorman, P Ehmann              
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Randolph  'A'                                       58.09      56.52   1 
     1) Ruscher, Luke                   2) Shetzline, Ryan                
     3) Ruscher, Tyler                  4) Kamp, Aidan                    
  2 Mendham  'A'                                        57.50      57.74   1 
     1) Wisotsky, Matthew               2) Finlay, Christian              
     3) Vives, Harrison                 4) Pendergrast, Jack              
  3 Mount Olive  'A'                                    56.10      58.31   1 
     1) Belcastro, Noah                 2) Mason, Cole                    
     3) Pignataro, Jon                  4) Mathus, Nicholas               
  4 Parsippany  'A'                                     58.22      58.56   1 
     1) Washington, Isaiah              2) Levytsky, Nicholas             
     3) Fox, Connor                     4) Agyemang, Nana                 
  5 Denville  'A'                                       58.05      59.07   1 
     1) Adetula, Matthew                2) Furlong, Riley                 
     3) Sceurman, Andrew                4) Herman, Zachary                
  6 Rockaway T  'A'                                     58.50      59.85   2 
     1) Kovar, Brendan                  2) Antonelli, Jake                
     3) Kufall, Brian                   4) Zanowicz, Nicholas             
  7 Roxbury  'A'                                      1:04.80    1:03.09   3 
     1) Montesano, Thomas               2) Khan, Sameer                   
     3) Befumo, Eric                    4) Marino, Andrew                 
 
Event 9  Boys 11-12 4x100 Meter Relay Division II
============================================================================
 Meet Record: + 55.13  6/10/2006   , Mendham                                   
                       K Kenny, C Barry, G Gorman, P Ehmann              
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mountain Lakes  'A'                                 59.50      58.92   2 
     1) Bay, Luc                        2) Grebe, Harris                  
     3) Thompson-Hill, Alex             4) Seijas, Will                   
  2 Hopatcong  'A'                                      58.05      58.99   1 
     1) Durham, Austin                  2) Maldenado, Jael                
     3) Ramsey, Sharif                  4) St. Angelo, George             
  3 Long Valley  'A'                                  1:02.00    1:00.31   2 
     1) Luskin, Luke                    2) Murata, Max                    
     3) Hughs, Sebastian                4) Zeolla, James                  
  4 Madison  'A'                                      1:01.47    1:01.14   2 
     1) Johansen, William               2) Waksman, Ben                   
     3) Lajewski, Jaeger                4) Wilson, DJ                     
  5 Chester  'A'                                      1:01.19    1:02.14   2 
     1) Bouret, Victor                  2) Dalonzo, Michael               
     3) Goydan, William                 4) Curry, Owen                    
  6 Montville  'A'                                    1:04.00    1:02.90   3 
     1) Zampaglione, Nick               2) DeFilippo, Luke                
     3) Parekh, Tejas                   4) Lopez, Nick                    
     5) Picinich, Jake                  6) Lucey, Gregory                 
  7 Jefferson  'A'                                    1:02.30    1:03.22   2 
     1) Burger, Brendan                 2) Gould, Michael                 
     3) Knapik, James                   4) Murtha, John                   
  8 Dover  'A'                                        1:18.00    1:13.35   3 
     1) Carvajal, Daniel                2) Mesa, Kevin                    
     3) Nutting, LJ                     4) Phillips, Jordan               
 
Event 11  Boys 13-15 4x100 Meter Relay Division I
============================================================================
 Meet Record: + 47.92  6/7/2008    , Mendham                                   
                       C Barry, B Ricciardi, G Gorman, K Kenny           
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Randolph  'A'                                       47.41      47.97   1 
     1) Zarro, Carlo                    2) Daddario, Johnny               
     3) Lauria, Michael                 4) Simmons, Jeramie               
  2 Mount Olive  'A'                                    49.00      47.99   1 
     1) Owens, Sean                     2) Oneykaba, Odinaka              
     3) Nwandu, Amechi                  4) Smallwood, Marquis             
  3 Parsippany  'A'                                     48.44      48.41   1 
     1) Radler, Joseph                  2) Colella, Nicolas               
     3) Foxworth, Kamrin                4) Agyemang, Kwaku                
  4 Rockaway B  'A'                                     51.90      51.30   2 
     1) Ciullo, Salvatore               2) Pai, Alex                      
     3) Rathfon, Noah                   4) Fleming, Daymon                
  5 Mendham  'A'                                        51.32      51.71   1 
     1) Brankin, Sam                    2) Hall, Colin                    
     3) Pio, Ethan                      4) Petrucci, Garrett              
  6 Roxbury  'A'                                        54.70      52.54   3 
     1) LaRusso, Dominick               2) Busa, Drew                     
     3) Wolan, Eric                     4) Pascua, Nicholas               
  7 Denville  'A'                                       52.27      53.51   2 
     1) Caruso, Christopher             2) Walles, Nick                   
     3) Tuttle, Billy                   4) Blood, Charlie                 
  8 Rockaway T  'A'                                     57.50      56.29   3 
     1) Prophete, Marc-Anthony          2) Stone, Bryce                   
     3) Vance, David                    4) Rodriguez, Justin              
 
Event 11  Boys 13-15 4x100 Meter Relay Division II
============================================================================
 Meet Record: + 47.92  6/7/2008    , Mendham                                   
                       C Barry, B Ricciardi, G Gorman, K Kenny           
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Chester  'A'                                        50.21      49.98   1 
     1) Ronco, Alex                     2) Nanchanatt, James              
     3) deSilva, Johann                 4) Post, Danny                    
  2 Mountain Lakes  'A'                                 51.25      51.08   1 
     1) Palazzi, Nick                   2) Goodbar, Reid                  
     3) Whang, Oliver                   4) Rossetto, Jake                 
  3 Long Valley  'A'                                    52.00      51.23   2 
     1) Dilullo, Alec                   2) Johnson, Tyler                 
     3) Munley, Drew                    4) Trimarchi, Christian           
  4 Hopatcong  'A'                                      53.05      54.36   2 
     1) Aufiero, Patrick                2) O'Brien, James                 
     3) Walthour, Joseph                4) Smaha, Anthony                 
  5 Montville  'A'                                      53.83      54.71   2 
     1) Stefanelli, Nick                2) Tan, Davin                     
     3) Ryan, Nick                      4) Riccelli, Kyle                 
     5) Coscia, Eddie                   6) Greenberg, Steven              
  6 Jefferson  'A'                                      55.70      56.11   3 
     1) Terstra, Dylan                  2) Szalai, Sean                   
     3) Mola, Austin                    4) Leyden, Ryan                   
  7 Dover  'A'                                          57.00      57.12   3 
     1) Munoz, Kevin                    2) Perez, Justin                  
     3) Madrid, Alan                    4) Holmes, Anthony                
 
Event 13  Boys 9-10 100 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 14.11  2005        Thayer Wallace, Randolph                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 McKay, Aaron                 Mount Olive            14.90      14.59   1 
  2 Wadley, Jack                 Mendham                15.22      15.23   2 
  3 Griffin, Devin               Roxbury                14.59      15.26   1 
  4 Gioioso, Thomas              Denville               15.14      15.34   2 
  5 DelViscio, Michael           Parsippany             15.39      15.58   2 
  6 Hills, Elijah                Rockaway B             15.40      15.72   3 
  7 Tomanino, Joey               Randolph               15.62      15.89   3 
  8 Kumar, Kunal                 Denville               15.86      15.91   4 
  9 Fichter, Jacob               Roxbury                15.53      16.15   3 
 10 Smith, Aiden                 Mount Olive            16.20      16.25   4 
 11 Holler, Christopher          Parsippany             16.22      16.50   5 
 12 Page, Kevin                  Rockaway T             16.10      16.58   4 
 13 Peo, Cameron                 Randolph               16.26      16.69   5 
 14 Dollase, Daniel              Rockaway T             17.40      17.04   6 
 15 Greco, Joe                   Mendham                16.44      17.07   5 
 16 Hart, Jonathan               Rockaway B             16.96      17.49   6 
 
Event 13  Boys 9-10 100 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 14.11  2005        Thayer Wallace, Randolph                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Post, Nathan                 Chester                13.80      14.95   1 
  2 Green, MJ                    Dover                  14.76      15.07   1 
  3 Durham, Dylan                Hopatcong              15.13      15.24   2 
  4 Doerr-Frederickson, Luke     Long Valley            15.16      15.29   2 
  5 Gruben, Michael              Montville              15.68      15.62   4 
  6 Cheddar, Jaden               Madison                15.25      15.65   2 
  7 Holmes, Cameron              Dover                  15.00      15.81   1 
  8 Hernando, Justin             Mountain Lakes         15.10      15.87   1 
  9 Obsuth, Auston               Jefferson              16.00      15.94   4 
 10 Dragos, Zack                 Long Valley            15.40      15.96   3 
 11 Breen, Andrew                Jefferson              16.40      16.38   5 
 12 Post, Thomas                 Chester                16.30      16.43   5 
 13 Filippone, Dean              Madison                15.66      16.48   3 
 14 Conyers, Christopher         Hopatcong              16.04      17.03   4 
 15 Huang, Ryan                  Montville              17.21      17.25   6 
 
Event 15  Boys 11-12 100 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 13.02  6/10/2006   Kieran Kenny, Mendham                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Agyemang, Nana               Parsippany             13.39      13.50   1 
  2 Mathus, Nicholas             Mount Olive            13.60      13.55   1 
  3 Kamp, Aidan                  Randolph               13.67      13.64   1 
  4 Kovar, Brendan               Rockaway T             14.10      13.92   1 
  5 Wisotsky, Matthew            Mendham                14.31      14.33   1 
  6 Belcastro, Noah              Mount Olive            14.40      14.35   2 
  7 Adetula, Matthew             Denville               14.42      14.55   2 
  8 Pendergrast, Jack            Mendham                14.44      14.73   2 
  9 Antonelli, Jake              Rockaway T             15.00      15.05   4 
 10 Levytsky, Nicholas           Parsippany             14.68      15.12   3 
 11 Ruscher, Luke                Randolph               14.72      15.22   3 
 12 Herman, Zachary              Denville               14.90      15.39   3 
 13 Marino, Andrew               Roxbury                15.05      15.47   4 
 14 Chappell, Robert             Rockaway B             16.19      16.41   6 
 15 Khan, Sameer                 Roxbury                15.16      16.63   5 
 
Event 15  Boys 11-12 100 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 13.02  6/10/2006   Kieran Kenny, Mendham                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ramsey, Sharif               Hopatcong              14.22      14.45   1 
  2 Seijas, Will                 Mountain Lakes         14.65      14.49   2 
  3 Johansen, William            Madison                14.96      14.50   4 
  4 Zeolla, James                Long Valley            14.84      14.76   3 
  5 Hughs, Sebastian             Long Valley            14.60      15.18   2 
  6 Waksman, Ben                 Madison                15.04      15.47   4 
  7 Bay, Luc                     Mountain Lakes         15.42      15.49   5 
  8 Goydan, William              Chester                14.68      15.53   3 
  8 Phillips, Jordan             Dover                  15.02      15.53   4 
 10 Durham, Austin               Hopatcong              14.34      15.55   2 
 11 Dalonzo, Michael             Chester                15.64      15.63   6 
 12 Knapik, James                Jefferson              14.90      15.83   3 
 13 Zampaglione, Nick            Montville              15.47      15.86   5 
 14 Murtha, John                 Jefferson              14.95      16.45   4 
 15 Mesa, Kevin                  Dover                  16.00      17.52   5 
 
Event 17  Boys 13-15 100 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 11.69  6/7/2008    Kieran Kenny, Mendham                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Smallwood, Marquis           Mount Olive            12.10      11.95   1 
  2 Agyemang, Kwaku              Parsippany             11.64      12.20   1 
  3 Zarro, Carlo                 Randolph               12.12      12.39   1 
  4 Petrucci, Garrett            Mendham                12.05      12.61   1 
  5 Oneykaba, Odinaka            Mount Olive            12.60      12.70   2 
  6 Brankin, Sam                 Mendham                12.37      12.71   2 
  7 Blood, Charlie               Denville               12.58      12.78   2 
  8 Pascua, Nicholas             Roxbury                12.70      12.78   2 
  9 Foxworth, Kamrin             Parsippany             12.58      12.85   2 
 10 Ciullo, Salvatore            Rockaway B             12.73      12.94   3 
 11 Busa, Drew                   Roxbury                12.92      13.25   3 
 12 Rathfon, Noah                Rockaway B             13.40      13.40   5 
 13 Rodriguez, Justin            Rockaway T             13.46      13.99   5 
 14 Stone, Bryce                 Rockaway T             13.40      14.05   4 
 15 Tuttle, Billy                Denville               14.04      14.30   6 
 
Event 17  Boys 13-15 100 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 11.69  6/7/2008    Kieran Kenny, Mendham                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rossetto, Jake               Mountain Lakes         11.89      12.13   1 
  2 Post, Danny                  Chester                12.52      12.27   2 
  3 Holmes, Anthony              Dover                  13.25      13.07   4 
  4 deSilva, Johann              Chester                13.13      13.10   4 
  5 Munley, Drew                 Long Valley            13.06      13.31   3 
  6 Goodbar, Reid                Mountain Lakes         13.01      13.33   3 
  7 Johnson, Tyler               Long Valley            12.77      13.34   3 
  8 Riccelli, Kyle               Montville              12.93      13.49   3 
  9 Kiernan, Tommy               Madison                13.76      13.67   5 
 10 Terstra, Dylan               Jefferson              13.10      13.80   4 
 11 Leyden, Ryan                 Jefferson              13.10      13.90   4 
 12 Lajewski, Kaiser             Madison                13.32      13.92   4 
 13 Stefanelli, Nick             Montville              13.41      13.97   5 
 14 Walthour, Joseph             Hopatcong              13.80      14.21   5 
 15 Aufiero, Patrick             Hopatcong              14.33      14.74   6 
 16 Munoz, Kevin                 Dover                  14.41      14.80   6 
 
Event 19  Boys 9-10 1 Mile Run Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 5:27.77  6/8/2002    Andrew Bednarsky, Chester                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carney, Tommy                Denville             5:56.10    5:55.42  
  2 Yombor, Jake                 Rockaway T           6:14.80    5:57.52  
  3 Timoney, Gavin               Mendham              6:21.98    6:00.05  
  4 Smith, Aiden                 Mount Olive          6:20.70    6:07.87  
  5 Schlegel, William            Mendham              6:23.14    6:10.65  
  6 Delucia, Vincent             Parsippany           6:27.96    6:19.94  
  7 Shetzline, Thomas            Randolph             6:16.99    6:20.35  
  8 Schulz, Thomas               Roxbury              6:38.02    6:29.94  
  9 Brennan, Mark                Rockaway T           6:32.00    6:33.38  
 10 Seleshi, Fitsum              Randolph             6:39.23    6:33.39  
 11 Kopas, Andrew                Denville             6:40.00    6:34.36  
 12 Carvajal, Fabian             Parsippany           6:39.59    6:38.42  
 13 Chimel, Tyler                Mount Olive          6:55.50    6:51.02  
 14 Rawla, Vinnie                Roxbury              6:45.52    6:59.47  
 15 Leslie, Matt                 Rockaway B           7:23.69    7:29.86  
 16 Martinez, Conner             Rockaway B           7:11.87    7:50.48  
 
Event 19  Boys 9-10 1 Mile Run Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 5:27.77  6/8/2002    Andrew Bednarsky, Chester                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nevistich, Aidan             Madison              6:07.03    6:06.63  
  2 Luskin, Eric                 Long Valley          6:47.78    6:18.76  
  3 Barney, Ethan                Hopatcong            6:52.00    6:24.88  
  4 Vizzini, Matthew             Chester              6:51.90    6:41.28  
  5 Graf, Matthew                Mountain Lakes       6:40.00    6:45.22  
  6 Miller, Aiden                Chester              6:57.00    6:49.36  
  7 Weynand, Jack                Mountain Lakes       7:15.00    7:03.93  
  8 Lucey, Dennis                Montville            7:09.00    7:04.47  
  9 Collins, Anthony             Madison              7:07.20    7:29.97  
 10 Bubniak, Thomas              Jefferson            7:26.00    7:30.65  
 11 Dyl, Andrew                  Jefferson            7:55.00    7:44.99  
 12 Kelly, Patrick               Long Valley          7:22.17    7:53.16  
 13 Cedeno, Sebastian            Dover                8:39.00    8:31.91  
 
Event 21  Boys 11-12 1 Mile Run Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 5:14.22  1991        Bill Engel, Mount Olive                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hendrickson, Brian Daqua     Randolph             5:41.75    5:30.83  
  2 Vives, Harrison              Mendham              5:34.48    5:31.88  
  3 Zosche, Reece                Mendham              5:47.93    5:48.92  
  4 Powers, Jack                 Randolph             5:52.77    5:53.11  
  5 Mulligan, Kevin              Parsippany           5:54.94    5:54.50  
  6 Morena, Matt                 Rockaway B           5:57.34    5:56.27  
  7 Cambronero, Estaban          Mount Olive          5:44.00    6:02.25  
  8 Javier, Isaac                Rockaway T           6:17.90    6:02.34  
  9 Pedernera, Joshua            Denville             6:22.44    6:10.64  
 10 Hammond, Blaine              Mount Olive          6:16.10    6:12.86  
 11 Goldsmith, Andrew            Rockaway T           6:29.50    6:18.28  
 12 murrugarra, Kevin            Rockaway B           6:23.79    6:20.35  
 13 Stone, Kevin                 Roxbury              6:20.00    6:36.22  
 14 Sampson, Indy                Roxbury              7:02.53    7:09.94  
 
Event 21  Boys 11-12 1 Mile Run Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 5:14.22  1991        Bill Engel, Mount Olive                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Curry, Owen                  Chester              5:38.56    5:37.86  
  2 Gillie, Spencer              Mountain Lakes       5:50.00    5:50.15  
  3 Luskin, Luke                 Long Valley          5:48.69    5:50.80  
  4 Kressman, Jonathan           Hopatcong            6:17.00    6:12.12  
  5 Schneider, Christopher       Mountain Lakes       6:22.00    6:19.62  
  6 Bishops, Tyler               Long Valley          6:41.43    6:30.33  
  7 Scapati, Christopher         Madison              6:39.27    6:31.83  
  8 Shieh, Sterling              Chester              6:43.25    6:33.64  
  9 Collins, Dennis              Madison              6:49.66    6:40.51  
 10 Stefans, Dylan               Jefferson            6:25.00    6:46.79  
 11 DeFilippo, Luke              Montville            6:56.00    6:47.71  
 12 Kandell, Logan               Jefferson            7:10.00    6:55.29  
 13 Fara, Sebastian              Hopatcong            7:20.00    7:24.92  
 14 Lucey, Gregory               Montville            7:20.00    7:30.15  
 15 Nutting, LJ                  Dover               10:07.00   10:15.17  
 
Event 23  Boys 13-15 1 Mile Run Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 4:49.43  6/10/2000   Jeremy Zagorski, Parsippany               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andersen, Felix              Mendham              4:57.35    4:49.55  
  2 DeFeo, Joey                  Randolph             4:55.66    4:54.07  
  3 Petit, Mathieu               Randolph             4:59.82    5:06.80  
  4 Grayson, Derek               Mendham              5:14.56    5:13.34  
  5 Pai, Alex                    Rockaway B           5:21.51    5:19.19  
  6 Morena, Michael              Rockaway B           5:21.44    5:23.28  
  7 Fox, Jimmy                   Parsippany           5:25.30    5:27.43  
  8 Hammond, Brennan             Mount Olive          5:35.00    5:36.45  
  9 Giovanelli, Adam             Parsippany           5:33.06    5:38.16  
 10 Calabrese, Anthony           Roxbury              5:49.91    5:45.69  
 11 Bastarrika, Kyle             Mount Olive          5:18.00    5:50.49  
 12 Rodriguez, Justin            Rockaway T           6:03.70    5:56.71  
 13 Ortiz, Joel                  Roxbury              6:05.04    5:57.39  
 14 Taboadola, Victor            Rockaway T           6:46.00    6:32.86  
 
Event 23  Boys 13-15 1 Mile Run Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 4:49.43  6/10/2000   Jeremy Zagorski, Parsippany               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Libertelli, Jared            Mountain Lakes       5:11.00    5:13.26  
  2 Palazzi, Nick                Mountain Lakes       5:15.00    5:20.83  
  3 Talpade, Atharva             Madison              5:51.53    5:42.12  
  4 Smaha, Anthony               Hopatcong            5:42.50    5:44.54  
  5 Bazaral, Rob                 Madison              6:03.26    5:55.56  
  6 Szalai, Sean                 Jefferson            6:05.00    5:56.46  
  7 Foster, Sam                  Chester              5:52.26    6:01.87  
  8 Ryan, Nick                   Montville            6:05.00    6:04.93  
  9 Dilullo, Alec                Long Valley          6:05.00    6:12.68  
 10 Russo, Anthony               Montville            6:20.00    6:13.42  
 11 Post, David                  Chester              6:15.00    6:17.79  
 12 Migliaccio, Mike             Long Valley          6:26.00    6:18.83  
 13 Cocchio, Dontese             Hopatcong            6:30.50    6:29.51  
 14 Dyl, Josh                    Jefferson            7:00.00    6:54.98  
 
Event 25  Boys 9-10 400 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 1:08.22  1995        John Hesse, Parsippany                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Nexon, Luke                  Roxbury              1:15.00    1:10.86   1 
  2 Wallace, Domenick            Rockaway T           1:16.90    1:11.97   1 
  3 Oths, Michael                Mendham              1:14.96    1:13.14   1 
  4 Turner, David                Randolph             1:12.07    1:13.25   1 
  5 Wadley, Jack                 Mendham              1:12.00    1:13.78   1 
  6 Penczak, Owen                Mount Olive          1:19.10    1:15.54   2 
  7 Kelson, Thomas               Denville             1:20.56    1:17.15   2 
  8 Zarro, Frank                 Randolph             1:21.34    1:17.81   3 
  9 Fichter, Jacob               Roxbury              1:17.97    1:18.61   2 
 10 Johnson, Kenneth             Parsippany           1:20.55    1:19.65   2 
 11 Murphy, Jake                 Parsippany           1:25.29    1:19.66   3 
 12 Musal, Jason                 Mount Olive          1:25.20    1:19.87   3 
 13 Robinson, Anthony            Rockaway B           1:25.83    1:20.85   4 
 14 Saltz, Jarred                Rockaway T           1:26.90    1:24.07   5 
 15 Macera, Anthony              Rockaway B           1:23.02    1:24.39   3 
 16 Walles, Zachary              Denville             1:25.80    1:25.11   4 
 
Event 25  Boys 9-10 400 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 1:08.22  1995        John Hesse, Parsippany                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Post, Nathan                 Chester              1:18.87    1:14.11   2 
  2 Doerr-Frederickson, Luke     Long Valley          1:20.02    1:17.03   2 
  3 Rusen, T.J.                  Madison              1:25.90    1:18.95   4 
  4 Vidal, Izaiah                Dover                1:27.00    1:20.75   5 
  5 Fragomeni, PJ                Montville            1:26.00    1:22.27   4 
  6 Dragos, Zack                 Long Valley          1:17.89    1:22.72   1 
  7 Green, MJ                    Dover                1:21.00    1:23.49   3 
  8 Vizzini, Matthew             Chester              1:26.70    1:23.97   4 
  9 Wilson, Anthony              Madison              1:24.03    1:25.87   3 
 10 Rawle, Nicholas              Hopatcong            1:27.90    1:26.58   5 
 11 Renshaw, Everette            Jefferson            1:37.00    1:31.98   5 
 12 Wyble, Justin                Jefferson            1:33.00    1:33.79   5 
 -- Lynk, Liam                   Mountain Lakes       1:26.00        DNF   4 
 
Event 27  Boys 11-12 400 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 1:01.62  1996        Dave Snell, Madison                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kovar, Brendan               Rockaway T           1:08.00    1:05.24   1 
  2 Mathus, Nicholas             Mount Olive          1:05.10    1:05.67   1 
  3 Furlong, Riley               Denville             1:12.26    1:08.59   2 
  4 Washington, Isaiah           Parsippany           1:12.81    1:09.32   2 
  5 Ungar, Lukas                 Mendham              1:10.83    1:09.32   1 
  6 Brankin, Alex                Mendham              1:10.09    1:09.79   1 
  7 Berkeland, Andrew            Denville             1:10.18    1:11.61   1 
  8 Montesano, Thomas            Roxbury              1:18.52    1:12.09   5 
  9 Martin, Andrew               Randolph             1:13.64    1:13.10   2 
 10 Cannon, Evan                 Randolph             1:13.97    1:14.41   3 
 11 Ruglio, Ricky                Rockaway T           1:16.00    1:15.34   4 
 12 Mason, Cole                  Mount Olive          1:18.90    1:17.62   5 
 13 Fox, Connor                  Parsippany           1:17.60    1:19.68   4 
 14 Befumo, Eric                 Roxbury              1:20.55    1:20.03   5 
 
Event 27  Boys 11-12 400 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 1:01.62  1996        Dave Snell, Madison                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lopez, Nick                  Montville            1:14.00    1:08.44   3 
  2 Johansen, William            Madison              1:16.52    1:09.35   4 
  3 Burger, Brendan              Jefferson            1:13.00    1:09.74   2 
  4 Maldenado, Jael              Hopatcong            1:11.25    1:10.95   1 
  5 Murata, Max                  Long Valley          1:15.40    1:12.54   3 
  6 Rooney, Ben                  Long Valley          1:15.57    1:13.78   4 
  7 Bay, Luc                     Mountain Lakes       1:15.03    1:14.01   3 
  8 Molesworth, Mike             Jefferson            1:15.00    1:15.26   3 
  9 Curry, Owen                  Chester              1:13.20    1:15.99   2 
 10 Grebe, Harris                Mountain Lakes       1:18.06    1:16.29   4 
 11 Bouret, Victor               Chester              1:14.12    1:16.78   3 
 12 Wilson, DJ                   Madison              1:18.43    1:18.10   4 
 13 Carvajal, Daniel             Dover                1:38.00    1:37.36   5 
 
Event 29  Boys 13-15 400 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 54.62  1996        Matt Strange, Madison                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Smallwood, Marquis           Mount Olive            56.40      55.56   1 
  2 Zarro, Carlo                 Randolph               57.44      56.50   1 
  3 Mitchell, Kenan              Randolph               57.50      56.61   1 
  4 Fleming, Daymon              Rockaway B             58.87      57.35   1 
  5 Perrin, Jay                  Mendham              1:01.30    1:00.53   2 
  6 Blood, Charlie               Denville             1:02.68    1:00.85   3 
  7 Nwandu, Amechi               Mount Olive          1:01.50    1:01.64   3 
  8 Hall, Colin                  Mendham              1:04.81    1:01.90   4 
  9 Hernandez, Isaisa            Rockaway T           1:02.90    1:02.19   3 
 10 Busa, Drew                   Roxbury              1:02.38    1:02.42   3 
 11 LaRusso, Dominick            Roxbury              1:04.47    1:02.57   3 
 12 Foxworth, Kamrin             Parsippany           1:00.20    1:03.78   2 
 13 Seeley, Michael              Denville             1:07.11    1:06.73   4 
 14 Prophete, Marc-Anthony       Rockaway T           1:20.59    1:21.71   5 
 
Event 29  Boys 13-15 400 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 54.62  1996        Matt Strange, Madison                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 O'Brien, James               Hopatcong              58.17      57.21   1 
  2 Post, Danny                  Chester              1:00.02      57.59   2 
  3 Palazzi, Nick                Mountain Lakes         59.15      58.31   2 
  4 Whang, Oliver                Mountain Lakes         59.87    1:00.29   2 
  5 Tadano, Sawyer               Madison              1:00.96    1:00.74   2 
  6 Trimarchi, Christian         Long Valley          1:04.50    1:00.78   4 
  7 Parkinson-Gee, Taylor        Long Valley          1:04.50    1:01.98   3 
  8 Nanchanatt, James            Chester              1:06.75    1:02.25   4 
  9 Quinn, Michael               Madison              1:04.60    1:05.24   4 
 10 Greenberg, Steven            Montville            1:11.00    1:06.57   5 
 11 Riccelli, Kyle               Montville            1:07.00    1:07.18   4 
 12 Sexton, Brandon              Hopatcong            1:10.00    1:08.54   5 
 13 Knapik, Stefan               Jefferson            1:11.00    1:10.89   5 
 14 Mola, Austin                 Jefferson            1:11.00    1:11.03   5 
 15 Perez, Justin                Dover                1:14.00    1:15.37   5 
 
Event 31  Boys 9-10 200 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 28.93  2005        Thayer Wallace, Randolph                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 McKay, Aaron                 Mount Olive            31.40      30.79   1 
  2 Wallace, Domenick            Rockaway T             32.50      31.92   1 
  3 Turner, David                Randolph               32.37      33.03   1 
  4 Kumar, Kunal                 Denville               34.02      33.10   2 
  5 Hills, Elijah                Rockaway B             34.92      33.36   3 
  6 Oths, Michael                Mendham                33.72      33.59   2 
  7 Anderson, Cooper             Mount Olive            35.40      33.91   4 
  8 Keyes, Tyler                 Roxbury                34.78      33.97   3 
  9 Hakes, Dylan                 Mendham                34.80      34.22   3 
 10 DelViscio, Michael           Parsippany             34.73      34.23   3 
 11 Simon, Jack                  Denville               35.55      34.47   4 
 12 Holler, Christopher          Parsippany             35.45      35.00   4 
 13 Dollase, Daniel              Rockaway T             38.68      36.07   6 
 14 Dombroski, Luke              Roxbury                33.84      36.20   2 
 15 Peo, Cameron                 Randolph               33.00      37.16   1 
 16 Leslie, Matt                 Rockaway B             37.26      38.22   4 
 
Event 31  Boys 9-10 200 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 28.93  2005        Thayer Wallace, Randolph                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Durham, Dylan                Hopatcong              33.86      33.56   2 
  2 Hurley, Dean                 Long Valley            33.75      33.64   2 
  3 Gruben, Michael              Montville              32.55      33.76   1 
  4 Hernando, Justin             Mountain Lakes         35.15      34.10   3 
  5 Cheddar, Jaden               Madison                33.69      34.47   1 
  6 Holmes, Cameron              Dover                  34.62      34.96   3 
  7 Filippone, Dean              Madison                34.12      35.82   2 
  8 Post, Thomas                 Chester                35.43      35.85   4 
  9 Breen, Andrew                Jefferson              37.50      36.40   5 
 10 Conyers, Christopher         Hopatcong              37.63      36.85   6 
 11 Fragomeni, PJ                Montville              36.00      37.13   4 
 12 Miller, Aiden                Chester                37.28      38.44   5 
 13 Cloutier, Chris              Jefferson              38.30      38.82   5 
 14 DeChiaro, Nick               Long Valley            38.40      39.40   6 
 
Event 33  Boys 11-12 200 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 26.99  6/9/2007    Steven DeLosa, Denville                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Agyemang, Nana               Parsippany             28.24      28.14   1 
  2 Kamp, Aidan                  Randolph               28.53      28.51   1 
  3 Vives, Harrison              Mendham                29.14      29.98   1 
  4 Shetzline, Ryan              Randolph               31.36      30.09   2 
  5 Pendergrast, Jack            Mendham                29.66      30.10   1 
  6 Adetula, Matthew             Denville               32.20      30.35   3 
  7 Pignataro, Jon               Mount Olive            30.10      30.53   1 
  8 Washington, Isaiah           Parsippany             32.43      31.32   4 
  9 Kufall, Brian                Rockaway T             33.60      32.19   4 
 10 Herman, Zachary              Denville               32.21      32.27   3 
 11 Marino, Andrew               Roxbury                32.47      32.37   4 
 12 Antonelli, Jake              Rockaway T             31.90      32.58   3 
 13 Khan, Sameer                 Roxbury                34.46      33.42   5 
 14 Vazquez, Donavan             Mount Olive            34.80      34.80   5 
 15 Chappell, Robert             Rockaway B             34.14      35.31   5 
 
Event 33  Boys 11-12 200 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 26.99  6/9/2007    Steven DeLosa, Denville                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lopez, Nick                  Montville              31.21      29.95   2 
  2 Seijas, Will                 Mountain Lakes         30.90      30.28   1 
  3 Ramsey, Sharif               Hopatcong              31.68      31.04   2 
  4 Zeolla, James                Long Valley            31.19      32.09   2 
  5 Waksman, Ben                 Madison                31.84      32.49   2 
  6 Wilson, DJ                   Madison                31.84      32.54   2 
  7 Goydan, William              Chester                32.34      32.62   3 
  8 Richards, Tom                Long Valley            32.10      32.66   3 
  9 Knapik, James                Jefferson              32.40      32.82   3 
 10 Durham, Austin               Hopatcong              32.48      33.04   4 
 11 Shieh, Sterling              Chester                34.11      33.86   5 
 12 Zampaglione, Nick            Montville              33.70      33.95   4 
 13 Phillips, Jordan             Dover                  33.23      34.00   4 
 14 Gould, Michael               Jefferson              34.50      35.47   5 
 
Event 35  Boys 13-15 200 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 24.18  6/9/2007    Craig Kimbrough, Rockaway Twp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Agyemang, Kwaku              Parsippany             24.99      24.83   1 
  2 Daddario, Johnny             Randolph               25.37      25.64   1 
  3 Petrucci, Garrett            Mendham                25.50      25.87   1 
  4 Ciullo, Salvatore            Rockaway B             26.68      26.11   2 
  5 Brankin, Sam                 Mendham                25.91      26.45   1 
  6 Davis, Paul                  Mount Olive            26.80      26.87   2 
  7 Oneykaba, Odinaka            Mount Olive            27.00      26.98   2 
  8 Vita, Corey                  Denville               27.09      27.00   2 
  9 Rathfon, Noah                Rockaway B             27.73      27.98   3 
 10 Wolan, Eric                  Roxbury                29.65      28.62   5 
 11 Stone, Bryce                 Rockaway T             27.34      29.02   3 
 12 Walles, Nick                 Denville               30.24      29.61   6 
 13 Powell, Imion                Rockaway T             34.00      33.15   6 
 
Event 35  Boys 13-15 200 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 24.18  6/9/2007    Craig Kimbrough, Rockaway Twp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rossetto, Jake               Mountain Lakes         25.15      24.63   1 
  2 Trimarchi, Christian         Long Valley            27.50      26.66   3 
  3 Munley, Drew                 Long Valley            26.92      26.94   2 
  4 Holmes, Anthony              Dover                  27.96      27.53   4 
  5 Goodbar, Reid                Mountain Lakes         29.30      27.61   5 
  6 deSilva, Johann              Chester                27.60      27.98   3 
  7 Kiernan, Tommy               Madison                28.67      28.18   4 
  8 Nanchanatt, James            Chester                28.22      28.30   4 
  9 Tan, Davin                   Montville              27.76      28.54   4 
 10 Lajewski, Kaiser             Madison                27.74      28.57   3 
 11 Stefanelli, Nick             Montville              27.91      28.92   4 
 12 St. Angelo, Jacob            Hopatcong              29.75      29.01   5 
 13 Terstra, Dylan               Jefferson              28.70      29.28   4 
 14 Aufiero, Patrick             Hopatcong              29.25      30.25   5 
 15 Szalai, Sean                 Jefferson              30.20      31.04   6 
 16 Madrid, Alan                 Dover                  31.74      31.71   6 
 
Event 37  Boys 9-10 Shot Put Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 29-01.25  6/8/2002    Cole Farrand, Rockaway Twp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hills, Elijah                Rockaway B          23-05.50   22-04.25  
  2 Charles, Kristopher          Randolph            23-04.50   22-02.00  
  3 Patten, Michael              Mount Olive         21-00.00   20-11.00  
  4 Page, Kevin                  Rockaway T          21-05.50   20-10.50  
  5 Palatini, Jarod              Parsippany          22-03.00   20-05.50  
  6 Almero, Reigel               Randolph            16-07.00   19-01.25  
  7 Dollase, Daniel              Rockaway T          17-09.25   18-11.00  
  8 Perez, Hunter                Mount Olive         18-02.00   18-01.25  
  9 McDonald, Ben                Roxbury             18-00.00   17-10.00  
 10 Kelson, Thomas               Denville            16-01.00   17-06.00  
 11 Fox, Aidan                   Roxbury             19-01.00   17-04.25  
 12 Stockstill, Michael          Rockaway B          18-08.50   17-01.75  
 13 Zaybekian, Charlie           Mendham             16-10.00   16-11.00  
 14 Simon, Jack                  Denville            16-10.00   16-06.00  
 15 Simon, Christopher           Mendham             18-06.00   16-04.00  
 16 Murphy, Jake                 Parsippany          14-06.00   14-07.00  
 
Event 37  Boys 9-10 Shot Put Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 29-01.25  6/8/2002    Cole Farrand, Rockaway Twp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Doerr-Frederickson, Luke     Long Valley         23-11.00   22-02.50  
  2 Wojcicki, Shane              Long Valley         17-07.00   18-09.50  
  3 Wilson, Anthony              Madison             18-11.00   17-09.00  
  4 Conyers, Christopher         Hopatcong           18-03.00   17-00.50  
  5 Lucey, Dennis                Montville           19-05.00   16-01.50  
  6 Downing, Teddy               Madison             16-06.50   15-09.50  
  7 Lynk, Liam                   Mountain Lakes      17-02.00   15-03.00  
  8 Vidal, Izaiah                Dover               14-03.00   14-07.00  
  9 Cheng, Alvin                 Chester             16-03.00   14-04.00  
 10 Briney, William              Chester             16-04.00   14-02.00  
 11 Huang, Ryan                  Montville           15-04.00   12-06.50  
 -- Wyble, Justin                Jefferson           13-04.00         ND  
 -- Torres, Jovan                Dover               12-06.00         ND  
 -- Stager, Zachary              Jefferson           18-10.00         ND  
 
Event 38  Boys 11-12 Shot Put Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 40-07.50  6/9/2001    Arthur Pomiecinski, Randolph             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Belcastro, Noah              Mount Olive         34-08.00   32-03.00  
  2 Bradley, Joseph              Mendham             30-00.00   27-10.50  
  3 Wisotsky, Matthew            Mendham             30-07.50   27-05.50  
  4 Effner, Trey                 Denville            27-10.00   26-02.50  
  5 murrugarra, Kevin            Rockaway B          26-02.50   25-07.00  
  6 Chappell, Robert             Rockaway B          26-09.00   25-04.00  
  7 Fox, Connor                  Parsippany          28-02.00   25-02.00  
  8 Gesualdo, Raffaele           Denville            24-04.50   24-08.50  
  9 Jung, Kevin                  Randolph            25-00.00   24-05.50  
 10 Merring, Christopher         Roxbury             23-05.50   23-10.00  
 11 Green, Trevone               Rockaway T          23-11.50   23-03.50  
 12 Chambers, Noel               Parsippany          27-02.00   22-11.50  
 13 Kufall, Brian                Rockaway T          21-10.50   22-05.50  
 14 Ruscher, Tyler               Randolph            23-06.00   22-00.00  
 15 Pignataro, Jon               Mount Olive         23-10.00   21-05.50  
 
Event 38  Boys 11-12 Shot Put Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 40-07.50  6/9/2001    Arthur Pomiecinski, Randolph             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Seijas, Will                 Mountain Lakes      26-10.50   25-11.00  
  2 Dalgleish, Ian               Long Valley         26-09.00   25-05.75  
  3 Terebecke, Jack              Hopatcong           24-01.00   24-06.50  
  4 Shieh, Sterling              Chester             24-07.00   23-03.50  
  5 TataLobo, Aiden              Long Valley         23-07.00   22-09.50  
  6 Lopez, Nick                  Montville           19-04.00   22-04.00  
  7 Phillips, Jordan             Dover               21-00.00   21-01.50  
  8 Murphy, William              Mountain Lakes      23-11.00   20-08.50  
  9 Curry, Owen                  Chester             22-05.00   20-01.50  
 10 Wyble, Tyler                 Jefferson           20-00.00   18-11.50  
 11 Lucey, Gregory               Montville           19-10.00   18-06.50  
 12 Fara, Sebastian              Hopatcong           19-04.00   18-05.00  
 13 Ciriello, James              Madison             18-05.50   15-06.00  
 14 Wagstaff, Bill               Madison             18-02.00   12-11.50  
 
Event 39  Boys 13-15 Shot Put Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 48-11.50  1992        Mark Talmage, Hopatcong                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Huland El, Ahsan             Randolph            39-00.00   38-06.25  
  2 Agyemang, Kwaku              Parsippany          37-06.00   37-06.00  
  3 Summerville, Cooper          Mount Olive         37-08.00   36-10.50  
  4 Radler, Joseph               Parsippany          36-04.50   36-04.25  
  5 Ciullo, Salvatore            Rockaway B          34-00.25   35-05.00  
  6 Chappell, Dajon              Rockaway B          33-08.50   35-03.50  
  7 Bartzak, Brent               Mendham             33-10.50   34-04.00  
  8 Bradley, Jack                Mendham             42-00.00   34-02.50  
  9 Wolan, Eric                  Roxbury             33-00.00   32-10.25  
 10 Tuttle, Billy                Denville            29-00.00   31-00.75  
 11 Jacobus, Jack                Mount Olive         33-06.00   30-09.75  
 12 Jung, Nick                   Randolph            34-01.75   30-06.25  
 13 Stone, Bryce                 Rockaway T          28-08.50   29-10.00  
 14 Halkenhauser, Maxwell        Denville            24-05.00   28-01.00  
 15 Vance, David                 Rockaway T          25-04.00   26-09.00  
 16 Hills, Joseph                Roxbury             25-02.50   23-08.50  
 
Event 39  Boys 13-15 Shot Put Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 48-11.50  1992        Mark Talmage, Hopatcong                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Post, Danny                  Chester             42-08.50   40-00.25  
  2 Heyrich, Griffin             Madison             39-07.00   36-07.50  
  3 St. Angelo, Jacob            Hopatcong           34-04.00   36-00.25  
  4 Ronco, Alex                  Chester             34-07.25   35-02.25  
  5 Parkinson-Gee, Taylor        Long Valley         37-09.00   34-11.50  
  6 Aufiero, Patrick             Hopatcong           29-06.00   30-01.00  
  7 Greenberg, Steven            Montville           29-05.00   29-05.50  
  8 Johnson, Tyler               Long Valley         34-02.00   29-02.25  
  9 Knapik, Stefan               Jefferson           29-04.00   28-08.50  
 10 Shad, Daud                   Mountain Lakes      29-00.00   27-04.00  
 11 Riccelli, Kyle               Montville           26-07.00   26-00.75  
 12 Palazzi, Nick                Mountain Lakes      29-06.00   25-11.50  
 13 Guerriero, Joseph            Jefferson           25-05.00   24-07.50  
 14 Kiernan, Tommy               Madison             30-10.00   24-03.00  
 15 Madrid, Alan                 Dover               23-03.00   20-02.75  
 
Event 40  Boys 9-10 Long Jump Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 14-01.50  6/9/2012    George St. Angelo, Hopatcong             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McKay, Aaron                 Mount Olive         12-11.00   11-10.00  
  2 Anderson, Cooper             Mount Olive         11-08.00   11-06.00  
  3 Yombor, Jake                 Rockaway T          10-10.00   11-02.00  
  4 Wadley, Jack                 Mendham             11-11.50   11-00.50  
  5 Page, Kevin                  Rockaway T          10-02.50   10-09.00  
  6 DelViscio, Michael           Parsippany          11-09.00   10-08.00  
  7 Holler, Christopher          Parsippany          10-03.50   10-07.25  
  8 Gioioso, Thomas              Denville             9-10.00   10-02.25  
  9 Barban, Zach                 Mendham             10-11.75   10-02.00  
 10 Zarro, Frank                 Randolph            10-06.00   10-01.50  
 11 Kumar, Kunal                 Denville            10-08.00    9-01.25  
 12 Griffin, Devin               Roxbury             10-08.50    9-00.25  
 13 McDonald, Ben                Roxbury             10-03.50    8-10.75  
 14 Hart, Jonathan               Rockaway B          10-02.00    8-07.00  
 -- Turner, David                Randolph            10-11.50       FOUL  
 -- Macera, Anthony              Rockaway B          13-00.00       FOUL  
 
Event 40  Boys 9-10 Long Jump Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 14-01.50  6/9/2012    George St. Angelo, Hopatcong             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Post, Nathan                 Chester             10-11.50   11-10.75  
  2 Green, MJ                    Dover               10-10.00   11-08.00  
  3 Obsuth, Auston               Jefferson           11-00.00   10-10.75  
  4 Cheddar, Jaden               Madison             12-01.00   10-10.25  
  5 Gruben, Michael              Montville            9-10.00   10-09.25  
  6 Hernando, Justin             Mountain Lakes      12-01.00   10-05.00  
  7 Sargent, Tyvon               Dover               11-02.00    9-11.00  
  8 Durham, Dylan                Hopatcong            9-09.00    9-09.75  
  9 Filippone, Dean              Madison              9-09.50    9-08.25  
 10 Post, Thomas                 Chester              9-07.50    9-00.50  
 11 Barney, Ethan                Hopatcong            8-08.00    8-07.50  
 12 Kearstan, Josh               Long Valley          7-06.00    8-05.50  
 13 Kelly, Patrick               Long Valley          8-08.00    8-03.50  
 14 Bubniak, Thomas              Jefferson            8-00.00    8-03.00  
 -- Fragomeni, PJ                Montville            8-05.00       FOUL  
 
Event 41  Boys 11-12 Long Jump Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 16-03  6/6/2009    Greg Stickle, RAN                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Agyemang, Nana               Parsippany          14-04.00   15-01.50  
  2 Kamp, Aidan                  Randolph            14-10.50   14-07.00  
  3 Kovar, Brendan               Rockaway T          12-08.00   13-06.25  
  4 Washington, Isaiah           Parsippany          12-10.00   13-00.00  
  5 Sceurman, Andrew             Denville            12-04.00   12-11.75  
  6 Ungar, Lukas                 Mendham             13-04.00   12-10.25  
  7 Antonelli, Jake              Rockaway T          11-06.75   12-00.00  
  8 Cannon, Evan                 Randolph            12-08.00   11-07.00  
  9 Zosche, Reece                Mendham             12-03.00   11-05.25  
 10 Furlong, Riley               Denville            12-03.00   11-05.00  
 11 Vazquez, Donavan             Mount Olive          9-04.00   10-02.50  
 12 Stone, Kevin                 Roxbury             10-02.75    8-06.00  
 -- Morena, Matt                 Rockaway B          12-09.00         ND  
 -- Belcastro, Noah              Mount Olive         11-10.00         ND  
 -- Khan, Sameer                 Roxbury             10-04.00         ND  
 
Event 41  Boys 11-12 Long Jump Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 16-03  6/6/2009    Greg Stickle, RAN                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Zeolla, James                Long Valley         13-00.00   13-02.50  
  2 Maldenado, Jael              Hopatcong           12-10.00   12-05.50  
  3 Johansen, William            Madison             12-06.00   12-01.25  
  4 Gillie, Spencer              Mountain Lakes      10-09.50   12-01.00  
  5 Burger, Brendan              Jefferson           12-08.00   12-00.00  
  6 St. Angelo, George           Hopatcong           12-08.00  J12-00.00  
  7 Wilson, DJ                   Madison             11-08.50   11-11.75  
  8 Knapik, James                Jefferson           12-04.00   11-04.00  
  9 Hayden, Matt                 Long Valley         11-06.00   11-03.00  
 10 Goydan, William              Chester             11-01.00   11-01.75  
 11 Zampaglione, Nick            Montville           11-04.00   10-10.50  
 12 Parekh, Tejas                Montville           10-10.00   10-10.00  
 13 Ingrey, Owen                 Chester             10-07.00    9-08.50  
 14 Carvajal, Daniel             Dover                6-03.00    8-02.50  
 -- Bay, Luc                     Mountain Lakes      11-06.00       FOUL  
 
Event 42  Boys 13-15 Long Jump Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 20-00  1992        Russell Buchmann, Denville                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Zarro, Carlo                 Randolph            19-05.00   18-10.00  
  2 Colella, Nicolas             Parsippany          18-05.00   17-07.00  
  3 Yeakel, Jackson              Randolph            16-01.00   17-02.00  
  4 Fleming, Daymon              Rockaway B          16-03.00   15-11.50  
  5 Davis, Paul                  Mount Olive         15-02.00   15-06.00  
  6 Blood, Charlie               Denville            14-09.50   14-11.00  
  7 Adamo, Michael               Mount Olive         13-05.00   14-10.50  
  8 Busa, Drew                   Roxbury             15-05.00   14-08.00  
  9 Petrucci, Garrett            Mendham             17-00.00  J14-08.00  
 10 Bazaral, Jared               Parsippany          13-08.75   13-10.50  
 11 Brankin, Sam                 Mendham             15-00.00   13-08.00  
 12 Rossi, Dominick              Rockaway B          13-10.50   13-05.00  
 13 Rodriguez, Justin            Rockaway T          12-06.00   12-10.00  
 14 Caruso, Christopher          Denville            14-00.00   12-06.00  
 
Event 42  Boys 13-15 Long Jump Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 20-00  1992        Russell Buchmann, Denville                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Holmes, Anthony              Dover               14-03.00   15-07.50  
  2 Whang, Oliver                Mountain Lakes      14-09.50   15-05.00  
  3 Dilullo, Alec                Long Valley         14-03.00   15-02.00  
  4 Stefanelli, Nick             Montville           13-10.00   14-11.50  
  5 Carrara, Aiden               Long Valley         14-04.00   14-10.00  
  6 Lajewski, Kaiser             Madison             14-04.00   14-08.50  
  7 O'Brien, James               Hopatcong           15-01.00   14-08.25  
  8 deSilva, Johann              Chester             15-00.50   14-07.00  
  9 Post, David                  Chester             14-08.00   13-09.00  
 10 Szalai, Sean                 Jefferson           13-08.00   13-08.00  
 11 Mola, Austin                 Jefferson           14-01.00   13-06.00  
 12 Perez, Justin                Dover               12-07.00   13-03.00  
 13 Smaha, Anthony               Hopatcong           13-02.00   12-11.00  
 14 Tadano, Sawyer               Madison             13-06.50   12-06.50  
 15 Ryan, Nick                   Montville           13-05.00   12-02.50