Licensed to MCCATS - Contractor License HY-TEK's Meet Manager 6/7/2014 03:50 PM
                     Lakeland Championship Meet - 6/7/2014                     
                                  Randolph HS                                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 9-10 800 Meter Run Division I
============================================================================
 Meet Record: + 2:32.98  6/9/2012    Brian Daquan Hendrickson, Randolph        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Shetzline, Thomas            Randolph             2:47.15    2:39.55   1 
  2 Timoney, Gavin               Mendham              2:43.40    2:39.55   1 
  3 Brennan, Mark                Rockaway Twp         2:57.00    2:49.27   1 
  4 Gioioso, Thomas              Denville             2:47.00    2:51.67   1 
  5 Raimondo, Robert             Mendham              2:50.10    2:52.36   1 
  6 Saigh, Aidan                 Randolph             2:57.05    2:54.14   1 
  7 Carvajal, Fabian             Parsippany           2:43.00    2:58.16   1 
  8 Hayes, Adam                  Rockaway Twp         3:08.00    2:58.33   2 
  9 Rawla, Vinnie                Roxbury              3:00.91    2:58.59   1 
 10 Matthews, Kevin              Mount Olive          2:59.30    2:58.99   1 
 11 Hajel, Matthew               Roxbury              3:00.66    3:02.79   1 
 12 McAndrew, Aidan              Denville             2:58.65    3:06.16   1 
 13 Cruz, Jeremy                 Rockaway Boro        3:09.24    3:09.37   2 
 14 Walter, Justin               Mount Olive          3:33.80    3:11.66   2 
 15 Martinez, Conner             Rockaway Boro        3:17.33    3:20.91   2 
 
Event 1  Boys 9-10 800 Meter Run Division II
============================================================================
 Meet Record: + 2:32.98  6/9/2012    Brian Daquan Hendrickson, Randolph        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Nevistich, Aidan             Madison              2:41.50    2:39.21   1 
  2 Luskin, Eric                 Long Valley          2:51.90    2:48.15   1 
  3 Goydan, Thomas               Chester              3:09.10    2:55.44   2 
  4 Eagan, Tyler                 Montville            3:00.00    3:00.97   1 
  5 Kelly, Patrick               Long Valley          3:10.30    3:06.17   2 
  6 Renshaw, Rueben              Jefferson            3:05.00    3:09.08   2 
  7 Lucey, Dennis                Montville            3:10.00    3:10.64   2 
  8 Renshaw, Everette            Jefferson            3:03.00    3:10.73   2 
  9 Thomsom, Chase               Chester              3:28.00    3:12.94   2 
 10 Katz, Evan                   Madison              3:16.40    3:13.87   2 
 11 Fara, Samuel                 Hopatcong            3:45.00    3:20.35   2 
 12 Kressman, James              Hopatcong            3:57.00    3:30.55   2 
 13 Fan, Casey                   Mountain Lakes       3:28.15    3:35.77   2 
 
Event 3  Boys 11-12 800 Meter Run Division I
============================================================================
 Meet Record: + 2:20.22  1992        Steven Slattery, Mount Olive              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Carney, Tommy                Denville             2:30.89    2:23.80   1 
  2 Zosche, Reece                Mendham              2:30.00    2:27.21   1 
  3 Yombor, Jake                 Rockaway Twp         2:36.70    2:34.65   1 
  4 Donovan, Evan                Mendham              2:41.60    2:39.51   1 
  5 Mulligan, Kevin              Parsippany           2:43.48    2:41.84   1 
  6 Schulz, Thomas               Roxbury              2:47.00    2:44.16   1 
  7 Washington, Isaiah           Parsippany           2:43.02    2:45.71   1 
  8 DesHommes, Dedrick           Mount Olive          2:55.00    2:49.25   2 
  9 Robinson, Tim                Denville             2:57.86    2:50.28   2 
 10 Hammond, Blaine              Mount Olive          2:51.40    2:50.61   2 
 11 Schweizer, Tyler             Rockaway Twp         2:55.10    2:53.63   2 
 12 Hecht, Joe                   Randolph             2:47.84    2:55.09   1 
 13 Tish, Jonathan               Randolph             3:02.39    2:56.08   2 
 14 Ruane, Aidan                 Rockaway Boro        2:58.94    2:56.55   2 
 15 Rossi, Daniel                Rockaway Boro        3:00.44    2:57.99   2 
 
Event 3  Boys 11-12 800 Meter Run Division II
============================================================================
 Meet Record: + 2:20.22  1992        Steven Slattery, Mount Olive              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 St. Angelo, George           Hopatcong            2:36.00    2:33.55   1 
  2 Grebe, Harris                Mountain Lakes       2:40.93    2:40.60   1 
  3 Murata, Max                  Long Valley          2:47.00    2:44.91   1 
  4 Scapati, Christopher         Madison              2:45.60    2:46.68   1 
  5 Armstrong, Brendan           Madison              2:49.00    2:47.51   1 
  6 Goydan, William              Chester              3:02.65    2:52.02   2 
  7 Dolan, Jacob                 Long Valley          3:04.00    2:56.39   2 
  8 Alexion, Matthew             Chester              2:59.43    2:57.33   2 
  9 Dyl, Andrew                  Jefferson            3:13.00    3:21.22   2 
 10 Feng, Alexander              Montville            3:32.00    3:27.97   2 
 11 LJ, Nutting                  Dover                3:43.00    3:44.93   2 
 12 Mesa, Kevin                  Dover                3:51.00    3:59.30   2 
 
Event 5  Boys 13-15 800 Meter Run Division I
============================================================================
 Meet Record: + 2:05.12  1991        Chris Seifert, Rockaway Boro              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Vazquez, Nashawn             Mount Olive          2:17.40    2:16.18   1 
  2 McSorley, Liam               Randolph             2:17.28    2:17.46   1 
  3 Lupo, Christopher            Parsippany           2:18.12    2:19.02   1 
  4 Fowler, Jake                 Mendham              2:20.10    2:19.90   1 
  5 Charles, Kevin               Randolph             2:23.46    2:23.39   1 
  6 Vives, Harrison              Mendham              2:23.00    2:23.88   1 
  7 Salazar, Matthew             Rockaway Twp         2:22.60    2:24.70   1 
  8 Morena, Matt                 Rockaway Boro        2:23.68    2:25.05   1 
  9 Santiago, Christopher        Denville             2:24.61    2:29.18   1 
 10 Mears, Luke                  Mount Olive          2:27.00    2:32.73   2 
 11 Whitmore, Noah               Denville             2:37.37    2:37.10   2 
 12 Murrugarra, Kevin            Rockaway Boro        2:38.40    2:41.00   2 
 13 Dino, Jacob                  Roxbury              2:39.16    2:41.58   2 
 14 Calabrese, Anthony           Roxbury              2:33.66    2:41.70   2 
 15 Taboadela, Victor            Rockaway Twp         2:25.00    2:48.40   1 
 
Event 5  Boys 13-15 800 Meter Run Division II
============================================================================
 Meet Record: + 2:05.12  1991        Chris Seifert, Rockaway Boro              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Christiana, Anthony          Hopatcong            2:22.00    2:19.09   1 
  2 Endecott, Tyler              Jefferson            2:27.00    2:21.89   2 
  3 LaPeruta, Ryan               Chester              2:27.59    2:23.31   2 
  4 Daly, Stephen                Montville            2:25.00    2:25.91   1 
  5 Cooper, Jared                Mountain Lakes       2:29.00    2:26.91   2 
  6 Bazaral, Rob                 Madison              2:26.70    2:27.46   1 
  7 Macintyre, Neil              Long Valley          2:35.00    2:29.82   2 
  8 Dugan, Patrick               Hopatcong            2:22.00    2:32.35   1 
  9 Molesworth, Mike             Jefferson            2:37.00    2:35.00   2 
 10 Lorber, Phillip              Mountain Lakes       2:45.50    2:38.58   2 
 11 Bishops, Tyler               Long Valley          2:49.00    2:38.93   2 
 12 Cole, Jaron                  Madison              2:50.30    2:42.84   2 
 13 Wang, Jonathan               Montville            2:40.00    2:43.07   2 
 14 Riss, Patrick                Chester              2:59.66    2:47.84   2 
 
Event 7  Boys 9-10 4x100 Meter Relay Division I
============================================================================
 Meet Record: + 58.88  2009        , Parsippany                                
                       M Workman, N Massillon, K Foxworth, J Okudah      
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Randolph  'A'                                     1:01.83    1:02.26   1 
     1) Osborn, Patrick                 2) Wigdor, Mike                   
     3) Tomaino, Joey                   4) Zarro, Frank                   
  2 Roxbury  'A'                                      1:04.00    1:03.60   1 
     1) Herraiz, Connor                 2) Moore, Colin                   
     3) Dombroski, Luke                 4) Weah, Nicholas                 
  3 Mendham  'A'                                      1:04.40    1:03.74   1 
     1) Dolan, Evan                     2) Oths, Michael                  
     3) Boesgaard, Robert               4) Greco, Joe                     
  4 Parsippany  'A'                                   1:02.82    1:04.15   1 
     1) Ferentinos, Ben                 2) Washington, Simeon             
     3) Dneaster, Cole                  4) Ostolaza, Dylan                
  5 Denville  'A'                                     1:02.69    1:05.98   1 
     1) Gioioso, Thomas                 2) McAndrew, Aidan                
     3) Brancuti, Angelo                4) Dolan, Kevin                   
  6 Mount Olive  'A'                                  1:05.10    1:06.43   1 
     1) Mears, Kyle                     2) Cupen, Dylan                   
     3) Wooster, Sean                   4) Hertzig, Chriatian             
  7 Rockaway Boro  'A'                                1:06.30    1:07.02   2 
     1) Hart, Jonathan                  2) Piombino, Andrew               
     3) Ramadan, Ammar                  4) Leslie, Matt                   
  8 Rockaway Twp  'A'                                 1:08.40    1:10.30   2 
     1) Brennan, Mark                   2) Dakake, Jett                   
     3) Hayes, Adam                     4) Merwin, Cameron                
 
Event 7  Boys 9-10 4x100 Meter Relay Division II
============================================================================
 Meet Record: + 58.88  2009        , Parsippany                                
                       M Workman, N Massillon, K Foxworth, J Okudah      
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Long Valley  'A'                                  1:07.00    1:05.33   2 
     1) Brown, David                    2) DeChiaro, Kurt                 
     3) Gough, Mason                    4) Van Woert, Scott               
  2 Madison  'A'                                      1:05.30    1:08.04   2 
     1) Marandola, Brian                2) Wilson, Anthony                
     3) Collins, Anthony                4) Nevistich, Aidan               
     5) Araya, Morgan                   6) Koehler, Jackson               
     7) Katz, Evan                      8)                                
  3 Chester  'A'                                      1:06.40    1:08.56   2 
     1) Dyer, Jonah                     2) Szczepanski, Jack              
     3) Thomsom, Chase                  4) Post, Thomas                   
  4 Jefferson  'A'                                    1:11.00    1:08.74   3 
     1) Renshaw, Rueben                 2) Ciombor, Christian             
     3) Mensah, Kwadjo                  4) Vangray, Xavier                
  5 Hopatcong  'A'                                    1:12.00    1:15.92   3 
     1) Calabrese, Joel                 2) Fara, Samuel                   
     3) Kenyon, Frank                   4) Kressman, James                
 
Event 9  Boys 11-12 4x100 Meter Relay Division I
============================================================================
 Meet Record: + 55.13  6/10/2006   , Mendham                                   
                       K Kenny, C Barry, G Gorman, P Ehmann              
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Randolph  'A'                                       54.95      53.87+  1 
     1) Keaney, Christopher             2) Jung, Kevin                    
     3) Kamp, Aidan                     4) Dong, Gary                     
  2 Denville  'A'                                       55.89      56.36   1 
     1) Simon, Jack                     2) Carney, Tommy                  
     3) Effner, Trey                    4) Adetula, Matthew               
  3 Mendham  'A'                                        57.10      57.62   1 
     1) Donovan, Evan                   2) Finlay, Christian              
     3) Hakes, Dylan                    4) Ungar, Lukas                   
  4 Parsippany  'A'                                     57.55      57.87   1 
     1) Levytsky, Nicholas              2) Washington, Isaiah             
     3) Garbarino, Jack                 4) Quinones, Darien               
  5 Rockaway Twp  'A'                                   58.70      57.97   1 
     1) Green, Trevone                  2) Dollase, Danny                 
     3) Zanowicz, Nicholas              4) Wallace, Deomenick             
  6 Mount Olive  'A'                                    59.20      59.38   2 
     1) Anderson, Cooper                2) Peach, Hunter                  
     3) Othman, Saad                    4) McKay, Aaron                   
  7 Roxbury  'A'                                      1:04.00    1:01.68   3 
     1) Griffin, Devin                  2) Keyes, Tyler                   
     3) Fichter, Jacob                  4) Stone, Kevin                   
  8 Rockaway Boro  'A'                                1:04.31    1:09.43   3 
     1) Socolich, Damien                2) Hills, Elijah                  
     3) Ramadan, Adam                   4) Grow, Hudson                   
 
Event 9  Boys 11-12 4x100 Meter Relay Division II
============================================================================
 Meet Record: + 55.13  6/10/2006   , Mendham                                   
                       K Kenny, C Barry, G Gorman, P Ehmann              
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Madison  'A'                                        58.20      57.85   1 
     1) Stadler, Raphael                2) Wilson, DJ                     
     3) Hendrickson, Matthias           4) Penders, PJ                    
     5) Cheddar, Jaden                  6) Filippone, Dean                
     7) Armstrong, Brendan              8)                                
  2 Long Valley  'A'                                  1:01.92      58.95   2 
     1) Zeolla, James                   2) Hughs, Sebastian               
     3) Olsen, Lars                     4) Murata, Max                    
  3 Mountain Lakes  'A'                               1:01.01    1:01.52   2 
     1) Bay, Luc                        2) Hernando, Justin               
     3) Lynk, Liam                      4) Maute, Gabriel                 
  4 Hopatcong  'A'                                    1:01.00    1:02.28   2 
     1) Conyers, Chris                  2) Fara, Sebastian                
     3) Kressman, Jonathan              4) St. Angelo, George             
  5 Chester  'A'                                      1:02.67    1:04.03   2 
     1) Fretland, Alex                  2) Miller, Aiden                  
     3) Cheng, Alvin                    4) Goydan, William                
  6 Jefferson  'A'                                    1:08.00    1:04.68   3 
     1) Stefans, Dylan                  2) Mensah, Kofi                   
     3) Gould, Michael                  4) Jones, Quincy                  
  7 Dover  'A'                                        1:01.10    1:12.20   2 
     1) LJ, Nutting                     2) Schreiner, Calvin              
     3) Mesa, Kevin                     4) Loverde, Joseph                
 
Event 11  Boys 13-15 4x100 Meter Relay Division I
============================================================================
 Meet Record: + 47.92  6/7/2008    , Mendham                                   
                       C Barry, B Ricciardi, G Gorman, K Kenny           
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rockaway Boro  'A'                                  49.84      49.10   1 
     1) Almodovar, Rey                  2) Rathfon, Noah                  
     3) Macera, Angelo                  4) Gonzalez, Kevin                
  2 Randolph  'A'                                       49.51      49.46   1 
     1) Faustima, Roovens               2) Petruzziello, Nicholas         
     3) Kamp, Connor                    4) Sharp, Noah                    
  3 Mount Olive  'A'                                    50.80      50.52   1 
     1) Belcastro, Noah                 2) Mears, Liam                    
     3) Johnson, Damon                  4) Mathus, Nicholas               
  4 Mendham  'A'                                        51.60      51.23   1 
     1) Vollmuth, Matthew               2) Pendergrast, Jack              
     3) Grissett, Banks                 4) Hall, Colin                    
  5 Parsippany  'A'                                     51.88      52.25   1 
     1) Suvil, Adney                    2) Whiteman, Austin               
     3) Bazaral, Jared                  4) Lupo, Christopher              
  6 Rockaway Twp  'A'                                   55.10      55.29   2 
     1) Vance, David                    2) Antonelli, Jake                
     3) Salazar, Matthew                4) Baranello, Nicholas            
  7 Roxbury  'A'                                      1:03.00      55.42   3 
     1) Rodriguez, Luis                 2) Dino, Jacob                    
     3) Dombroski, James                4) Griffin, Jhordin               
 
Event 11  Boys 13-15 4x100 Meter Relay Division II
============================================================================
 Meet Record: + 47.92  6/7/2008    , Mendham                                   
                       C Barry, B Ricciardi, G Gorman, K Kenny           
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Madison  'A'                                        52.50      52.83   2 
     1) Johansen, William               2) Quinn, Michael                 
     3) Happe, Christopher              4) Lajewski, Kaiser               
     5) LeCroy, Jack                    6)                                
  2 Hopatcong  'A'                                      56.70      53.16   3 
     1) Dugan, Patrick                  2) Guo, Mchael                    
     3) Ramsey, Sharif                  4) Furman, Chris                  
  3 Montville  'A'                                      53.50      53.93   2 
     1) Bustos, Julian                  2) Lopez, Nick                    
     3) Daly, Stephen                   4) Leka, Don                      
     5) Ganesh, Rishabh                 6) Wang, Jonathan                 
  4 Jefferson  'A'                                      53.50      54.25   2 
     1) Mola, Austin                    2) Debonte, Michael               
     3) Szalai, Sean                    4) Leyden, Ryan                   
  5 Chester  'A'                                        55.10      55.75   2 
     1) Miller, Bennett                 2) Curry, Owen                    
     3) LaPeruta, Ryan                  4) Post, David                    
  6 Mountain Lakes  'A'                                 56.50      56.00   3 
     1) Anderson, Jeremy                2) Thompson-Hill, Alex            
     3) Amsterdam, Sam                  4) Shepherd, Tyler                
  7 Long Valley  'A'                                    54.59      58.52   2 
     1) Girardy, Ben                    2) Macintyre, Neil                
     3) Booth, Hunter                   4) Pollack, Christopher           
 
Event 13  Boys 9-10 100 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 14.11  2005        Thayer Wallace, Randolph                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dolan, Kevin                 Denville               13.40      14.75   1 
  2 Wigdor, Mike                 Randolph               14.79      15.25   2 
  3 Tomaino, Joey                Randolph               15.03      15.34   2 
  4 Ostolaza, Dylan              Parsippany             14.69      15.44   1 
  5 Weah, Nicholas               Roxbury                14.85      15.54   2 
  6 Cupen, Dylan                 Mount Olive            15.70      15.91   3 
  7 Dolan, Evan                  Mendham                16.20      15.98   3 
  8 Mears, Kyle                  Mount Olive            16.40      16.07   4 
  9 Washington, Simeon           Parsippany             16.25      16.29   4 
 10 Dakake, Jett                 Rockaway Twp           16.60      16.80   4 
 11 Leslie, Matt                 Rockaway Boro          16.77      16.82   5 
 12 Greco, Joe                   Mendham                15.90      17.00   3 
 13 Hart, Jonathan               Rockaway Boro          16.62      17.02   4 
 14 Dombroski, Luke              Roxbury                15.33      17.15   2 
 15 McAndrew, Aidan              Denville               16.41      17.24   4 
 
Event 13  Boys 9-10 100 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 14.11  2005        Thayer Wallace, Randolph                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 MJ, Green                    Dover                  13.90      14.64   1 
  2 Holmes, Cameron              Dover                  14.70      15.27   1 
  3 DeNooyer, Ryan               Mountain Lakes         15.46      15.53   2 
  4 Van Woert, Scott             Long Valley            14.60      15.64   1 
  5 Post, Thomas                 Chester                15.61      15.68   2 
  6 Fragomeni, PJ                Montville              14.60      15.70   1 
  7 McLoughlin, Colin            Long Valley            15.64      16.59   3 
  8 Collins, Anthony             Madison                16.20      16.62   3 
  9 Marandola, Brian             Madison                16.80      16.86   5 
 10 Calabrese, Joel              Hopatcong              16.70      16.86   4 
 11 Ciombor, Christian           Jefferson              16.10      17.03   3 
 12 Vangray, Xavier              Jefferson              17.00      17.55   5 
 13 Thomsom, Chase               Chester                16.74      17.88   5 
 14 Lipari, Edward               Montville              17.70      18.18   5 
 15 Hunter, Christian            Hopatcong              18.90      20.39   5 
 
Event 15  Boys 11-12 100 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 13.02  6/10/2006   Kieran Kenny, Mendham                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dong, Gary                   Randolph               12.48      13.57   1 
  2 Adetula, Matthew             Denville               13.89      13.80   1 
  3 Jung, Kevin                  Randolph               13.37      13.84   1 
  4 McKay, Aaron                 Mount Olive            13.50      14.00   1 
  5 Quinones, Darien             Parsippany             14.09      14.08   2 
  6 Green, Trevone               Rockaway Twp           14.20      14.28   2 
  7 Levytsky, Nicholas           Parsippany             14.56      14.71   3 
  8 Finlay, Christian            Mendham                14.90      14.76   4 
  9 Peach, Hunter                Mount Olive            14.50      14.78   3 
 10 Zanowicz, Nicholas           Rockaway Twp           14.60      14.85   3 
 11 Griffin, Devin               Roxbury                14.59      15.06   3 
 12 Stone, Kevin                 Roxbury                14.19      15.10   2 
 13 Hakes, Dylan                 Mendham                15.40      15.40   4 
 14 Socolich, Damien             Rockaway Boro          15.34      15.78   4 
 15 Hills, Elijah                Rockaway Boro          15.40      16.24   4 
 16 Simon, Jack                  Denville               15.49      16.29   5 
 
Event 15  Boys 11-12 100 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 13.02  6/10/2006   Kieran Kenny, Mendham                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Quincy                Jefferson              13.40      13.94   1 
  2 Penders, PJ                  Madison                14.00      14.09   2 
  3 Zeolla, James                Long Valley            14.30      14.76   2 
  4 Doerr-Frederickson, Luke     Long Valley            14.44      14.85   2 
  5 Hendrickson, Matthias        Madison                14.50      15.36   3 
  6 Goydan, William              Chester                15.05      15.36   4 
  7 Gruben, Michael              Montville              14.00      15.38   1 
  8 Mensah, Kofi                 Jefferson              14.50      15.39   3 
  9 Fara, Sebastian              Hopatcong              16.20      15.55   5 
 10 Hernando, Justin             Mountain Lakes         15.24      15.61   4 
 11 Lynk, Liam                   Mountain Lakes         15.85      16.02   5 
 12 Hurley, Anthony              Montville              16.00      16.07   5 
 13 Fretland, Alex               Chester                16.23      16.53   5 
 14 Conyers, Chris               Hopatcong              17.10      16.72   6 
 15 Mesa, Kevin                  Dover                  16.40      16.75   6 
 
Event 17  Boys 13-15 100 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 11.69  6/7/2008    Kieran Kenny, Mendham                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Almodovar, Rey               Rockaway Boro          11.59      11.97   1 
  2 Blood, Charlie               Denville               12.05      12.45   1 
  3 Hall, Colin                  Mendham                12.30      12.50   1 
  4 Sharp, Noah                  Randolph               12.14      12.53   1 
  5 Mathus, Nicholas             Mount Olive            12.10      12.54   1 
  6 Faustima, Roovens            Randolph               12.42      12.58   2 
  7 Johnson, Damon               Mount Olive            12.40      12.63   2 
  8 Rathfon, Noah                Rockaway Boro          12.33      12.70   1 
  9 Baranello, Nicholas          Rockaway Twp           12.70      12.85   3 
 10 Caruso, Christopher          Denville               12.81      12.96   3 
 11 Griffin, Jhordin             Roxbury                13.16      13.20   4 
 12 Suvil, Adney                 Parsippany             13.22      13.29   4 
 13 Vance, David                 Rockaway Twp           13.00      13.43   3 
 14 Vollmuth, Matthew            Mendham                13.10      13.44   4 
 15 Dombroski, James             Roxbury                13.49      13.51   5 
 16 Whiteman, Austin             Parsippany             13.05      14.14   3 
 
Event 17  Boys 13-15 100 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 11.69  6/7/2008    Kieran Kenny, Mendham                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Guo, Mchael                  Hopatcong              13.10      12.73   4 
  2 Holmes, Anthony              Dover                  12.50      12.87   2 
  3 Post, David                  Chester                12.52      13.00   2 
  4 Leyden, Ryan                 Jefferson              12.40      13.12   2 
  5 Girardy, Ben                 Long Valley            13.30      13.32   4 
  6 Johansen, William            Madison                13.20      13.44   4 
  7 Lajewski, Kaiser             Madison                13.00      13.51   3 
  8 Pollack, Christopher         Long Valley            13.50      13.55   5 
  9 Bustos, Julian               Montville              12.50      13.78   2 
 10 Miller, Bennett              Chester                13.60      13.94   5 
 11 Szalai, Sean                 Jefferson              13.30      14.05   5 
 12 Leka, Don                    Montville              12.70      14.22   3 
 13 Bergman, Justin              Hopatcong              15.10      15.52   6 
 14 Mancuso, Michael             Mountain Lakes         16.50      17.13   6 
 
Event 19  Boys 9-10 1 Mile Run Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 5:27.77  6/8/2002    Andrew Bednarsky, Chester                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Timoney, Gavin               Mendham              5:55.00    5:48.51  
  2 Shetzline, Thomas            Randolph             6:00.70    5:52.51  
  3 Herraiz, Connor              Roxbury              6:09.00    6:00.82  
  4 Brennan, Mark                Rockaway Twp         6:22.40    6:05.02  
  5 Raimondo, Robert             Mendham              6:11.40    6:11.44  
  6 Saigh, Aidan                 Randolph             6:26.94    6:14.66  
  7 Kopas, Andrew                Denville             6:28.57    6:20.01  
  8 Wooster, Sean                Mount Olive          6:16.00    6:27.49  
  9 Rawla, Vinnie                Roxbury              6:40.62    6:30.31  
 10 Carvajal, Fabian             Parsippany           6:19.01    6:35.19  
 11 Martinez, Conner             Rockaway Boro        6:42.08    6:50.14  
 12 Brancuti, Angelo             Denville             6:45.67    7:09.14  
 13 Tobias, Noah                 Rockaway Boro        7:36.99    7:24.28  
 
Event 19  Boys 9-10 1 Mile Run Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 5:27.77  6/8/2002    Andrew Bednarsky, Chester                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nevistich, Aidan             Madison              5:48.00    5:45.79  
  2 Luskin, Eric                 Long Valley          6:15.70    6:00.93  
  3 Brown, David                 Long Valley          6:16.00    6:07.70  
  4 Eagan, Tyler                 Montville            6:29.00    6:34.58  
  5 Fletcher, Jake               Chester              6:53.66    6:38.72  
  6 Bubniak, Thomas              Jefferson            6:52.00    6:39.39  
  7 Lucey, Dennis                Montville            7:07.00    7:05.06  
  8 Koehler, Jackson             Madison              7:05.00    7:23.93  
  9 Fan, Casey                   Mountain Lakes       7:35.04    7:51.07  
 10 Houtz, Luke                  Chester              8:45.00    7:53.92  
 
Event 21  Boys 11-12 1 Mile Run Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 5:14.22  1991        Bill Engel, Mount Olive                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carney, Tommy                Denville             5:43.37    5:28.26  
  2 Zosche, Reece                Mendham              5:36.00    5:29.99  
  3 Yombor, Jake                 Rockaway Twp         5:47.90    5:38.79  
  4 Mulligan, Kevin              Parsippany           5:47.00    5:42.22  
  5 Schulz, Thomas               Roxbury              6:07.53    5:55.18  
  6 Plancer-Murphy, Cieran       Mendham              5:58.20    6:07.85  
  7 Hammond, Blaine              Mount Olive          6:19.00    6:10.26  
  8 Ruane, Aidan                 Rockaway Boro        6:50.24    6:24.25  
  9 Robinson, Tim                Denville             6:39.09    6:25.38  
 10 Hecht, Joe                   Randolph             6:22.88    6:35.51  
 11 D'Iapico, Dario              Rockaway Twp         6:45.60    6:35.81  
 12 Tish, Jonathan               Randolph             6:42.61    6:39.77  
 13 Rossi, Daniel                Rockaway Boro        6:52.91    6:50.43  
 14 Bonfanti, Luke               Mount Olive          7:07.00    6:58.99  
 
Event 21  Boys 11-12 1 Mile Run Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 5:14.22  1991        Bill Engel, Mount Olive                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Luskin, Luke                 Long Valley          5:19.00    5:13.83+ 
  2 Maute, Gabriel               Mountain Lakes       6:00.00    5:49.81  
  3 Grebe, Harris                Mountain Lakes       6:01.00    5:52.52  
  4 Collins, Dennis              Madison              6:15.00    6:04.94  
  5 Kressman, Jonathan           Hopatcong            6:30.00    6:09.56  
  6 Rusen, T.J.                  Madison              6:32.00    6:20.29  
  7 Stefans, Dylan               Jefferson            6:25.00    6:22.27  
  8 Miller, Aiden                Chester              6:31.86    6:24.50  
  9 Vizzini, Matthew             Chester              6:30.00    6:34.63  
 10 Dolan, Jacob                 Long Valley          6:19.00    6:48.40  
 
Event 23  Boys 13-15 1 Mile Run Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 4:49.43  6/10/2000   Jeremy Zagorski, Parsippany               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stanley, Jack                Mendham              5:04.50    4:58.99  
  2 McSorley, Liam               Randolph             5:16.90    5:11.55  
  3 Giovanelli, Adam             Parsippany           5:23.25    5:12.81  
  4 Sement, Kaya                 Mendham              5:11.40    5:15.16  
  5 Vita, Corey                  Denville             5:21.88    5:17.92  
  6 Morena, Matt                 Rockaway Boro        5:29.51    5:22.32  
  7 Karaces, William             Randolph             5:43.44    5:40.98  
  8 Pedernera, Joshua            Denville             6:02.11    5:53.90  
  9 Goodyear, Stephan            Mount Olive          5:55.00    5:54.20  
 10 Dino, Jacob                  Roxbury              5:55.36    5:57.69  
 11 Murrugarra, Kevin            Rockaway Boro        6:10.40    6:01.80  
 12 Taboadela, Victor            Rockaway Twp         5:40.50    6:01.83  
 13 Goldsmith, Andrew            Rockaway Twp         6:59.60    6:06.09  
 14 Schwartz, Ethan              Roxbury              5:56.58    6:08.91  
 
Event 23  Boys 13-15 1 Mile Run Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 4:49.43  6/10/2000   Jeremy Zagorski, Parsippany               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Anderson, Jeremy             Mountain Lakes       5:19.00    5:12.41  
  2 Daly, Stephen                Montville            5:05.00    5:14.98  
  3 Curry, Owen                  Chester              5:12.48    5:17.71  
  4 Miller, Bennett              Chester              5:43.71    5:19.76  
  5 Gillie, Spencer              Mountain Lakes       5:29.00    5:21.06  
  6 Endecott, Tyler              Jefferson            5:34.00    5:24.51  
  7 Christiana, Anthony          Hopatcong            5:48.00    5:29.52  
  8 Bazaral, Rob                 Madison              5:52.70    5:44.96  
  9 Bishops, Tyler               Long Valley          5:53.00    5:56.17  
 10 Macintyre, Neil              Long Valley          6:01.00    6:14.14  
 11 Stefans, Bryan               Jefferson            6:10.00    6:19.86  
 12 McCarthy, Justin             Hopatcong            6:20.00    6:20.76  
 13 Bradley, Matthew             Madison              6:33.60    6:31.81  
 14 DeFilippo, Luke              Montville            6:37.00    6:35.60  
 
Event 25  Boys 9-10 400 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 1:08.22  1995        John Hesse, Parsippany                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Oths, Michael                Mendham                         1:11.97   5 
  2 Wigdor, Mike                 Randolph             1:14.90    1:12.11   1 
  3 Ostolaza, Dylan              Parsippany           1:13.62    1:12.31   1 
  4 Zarro, Frank                 Randolph             1:16.33    1:14.80   2 
  5 Weah, Nicholas               Roxbury              1:16.28    1:14.81   2 
  6 Piombino, Andrew             Rockaway Boro        1:24.09    1:18.50   3 
  7 Gioioso, Thomas              Denville             1:16.06    1:18.83   2 
  8 Fowler, Colin                Mendham              1:23.10    1:19.00   3 
  9 Velicky, Nicholas            Parsippany           1:21.00    1:19.70   3 
 10 Wooster, Sean                Mount Olive          1:20.60    1:20.32   3 
 11 Robinson, John               Denville             1:24.69    1:21.58   4 
 12 Hayes, Adam                  Rockaway Twp         1:20.00    1:22.17   2 
 13 Moore, Colin                 Roxbury              1:27.20    1:23.98   4 
 14 Markovski, Connor            Rockaway Boro        1:32.91    1:26.31   5 
 15 Hertzig, Chriatian           Mount Olive          1:15.00    1:27.19   1 
 
Event 25  Boys 9-10 400 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 1:08.22  1995        John Hesse, Parsippany                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Araya, Morgan                Madison              1:20.60    1:16.97   2 
  2 Gough, Mason                 Long Valley          1:15.80    1:17.86   1 
  3 Brown, David                 Long Valley          1:18.10    1:18.00   2 
  4 Fragomeni, PJ                Montville            1:14.00    1:19.40   1 
  5 Goydan, Thomas               Chester              1:24.11    1:21.73   4 
  6 MJ, Green                    Dover                1:16.00    1:22.49   1 
  7 Pfeifer, Ryan                Madison              1:25.40    1:22.71   4 
  8 Renshaw, Everette            Jefferson            1:21.00    1:24.06   3 
  9 Cosentino, Sam               Montville            1:29.00    1:25.79   5 
 10 Szczepanski, Jack            Chester              1:28.11    1:26.92   4 
 11 Mensah, Kwadjo               Jefferson            1:25.00    1:31.72   4 
 12 Fara, Samuel                 Hopatcong            1:35.20    1:35.89   5 
 13 Kressman, James              Hopatcong            1:38.60    1:41.91   5 
 
Event 27  Boys 11-12 400 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 1:01.62  1996        Dave Snell, Madison                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dong, Gary                   Randolph             1:04.13    1:04.00   1 
  2 Quinones, Darien             Parsippany           1:07.38    1:04.34   1 
  3 Effner, Trey                 Denville             1:09.61    1:05.32   2 
  4 Finlay, Christian            Mendham              1:09.00    1:07.37   1 
  5 Wallace, Deomenick           Rockaway Twp         1:09.20    1:10.18   1 
  6 Donovan, Evan                Mendham              1:09.80    1:10.61   2 
  7 Washington, Isaiah           Parsippany           1:10.03    1:10.89   2 
  8 Cannon, Evan                 Randolph             1:09.17    1:11.70   1 
  9 Othman, Saad                 Mount Olive          1:16.80    1:13.61   4 
 10 Penczak, Owen                Mount Olive          1:14.60    1:14.62   3 
 11 Socolich, Damien             Rockaway Boro        1:17.84    1:15.50   4 
 12 Kelson, Thomas               Denville             1:19.22    1:16.63   4 
 13 Fichter, Jacob               Roxbury              1:15.32    1:19.22   3 
 14 Schweizer, Tyler             Rockaway Twp         1:23.80    1:25.94   5 
 
Event 27  Boys 11-12 400 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 1:01.62  1996        Dave Snell, Madison                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 St. Angelo, George           Hopatcong            1:09.00    1:04.74   1 
  2 Hendrickson, Matthias        Madison              1:11.90    1:11.35   2 
  3 Filippone, Dean              Madison              1:11.90    1:11.46   2 
  4 Bay, Luc                     Mountain Lakes       1:12.46    1:12.23   3 
  5 Stoute, Ethan                Long Valley          1:14.10    1:12.86   3 
  6 Maute, Gabriel               Mountain Lakes       1:12.56    1:12.94   3 
  7 Amoresano, Chris             Chester              1:16.58    1:15.03   4 
  8 Murata, Max                  Long Valley          1:14.10    1:16.82   3 
  9 Alexion, Matthew             Chester              1:20.00    1:19.72   5 
 10 Kressman, Jonathan           Hopatcong            1:17.50    1:19.94   4 
 11 Hurley, Anthony              Montville            1:18.00    1:21.04   4 
 12 Gould, Michael               Jefferson            1:20.00    1:23.60   5 
 13 Dyl, Andrew                  Jefferson                       1:32.39   5 
 
Event 29  Boys 13-15 400 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 54.62  1996        Matt Strange, Madison                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hall, Colin                  Mendham                55.90      55.08   1 
  2 Mathus, Nicholas             Mount Olive            57.20      56.77   1 
  3 Rathfon, Noah                Rockaway Boro          57.18      57.46   1 
  4 Grissett, Banks              Mendham              1:01.10      58.48   2 
  5 Lupo, Christopher            Parsippany             57.50      58.69   1 
  6 Faustima, Roovens            Randolph               58.50      58.79   1 
  7 Coyne, Jack                  Randolph             1:00.73      58.87   2 
  8 Blood, Charlie               Denville               59.49      59.26   1 
  9 Bazaral, Jared               Parsippany           1:00.11    1:00.73   2 
 10 Santiago, Christopher        Denville             1:03.09    1:00.73   2 
 11 Griffin, Jhordin             Roxbury              1:06.11    1:03.07   4 
 12 Rodriguez, Luis              Roxbury              1:06.18    1:04.73   4 
 13 Salazar, Matthew             Rockaway Twp         1:05.00    1:04.97   3 
 14 Gonzalez, Kevin              Rockaway Boro        1:07.40    1:08.91   4 
 
Event 29  Boys 13-15 400 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 54.62  1996        Matt Strange, Madison                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lopez, Nick                  Montville            1:00.60    1:00.99   2 
  2 Happe, Christopher           Madison              1:03.50    1:01.88   2 
  3 Turgeon, Yves                Jefferson            1:03.50    1:02.80   3 
  4 Pollack, Christopher         Long Valley          1:04.00    1:02.98   3 
  5 LaPeruta, Ryan               Chester              1:04.47    1:04.15   3 
  6 Sexton, Brandon              Hopatcong            1:10.60    1:04.15   5 
  7 Mola, Austin                 Jefferson            1:05.00    1:04.41   3 
  8 Butynes, Mitch               Long Valley          1:06.00    1:05.76   4 
  9 Thompson-Hill, Alex          Mountain Lakes       1:05.50    1:05.90   3 
 10 Dugan, Patrick               Hopatcong            1:08.40    1:07.63   4 
 11 Johansen, William            Madison              1:07.40    1:08.99   4 
 12 Maute, Bryan                 Mountain Lakes       1:12.50    1:09.93   5 
 13 Daddario, Joe                Montville            1:11.00    1:10.03   5 
 14 Curry, Owen                  Chester              1:13.13    1:11.83   5 
 15 Cortez, Devin                Dover                1:20.00    1:19.45   5 
 
Event 31  Boys 9-10 200 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 28.93  2005        Thayer Wallace, Randolph                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dolan, Kevin                 Denville               30.34      30.97   1 
  2 Tomaino, Joey                Randolph               32.00      31.81   1 
  3 Oths, Michael                Mendham                32.80      32.58   1 
  4 Cupen, Dylan                 Mount Olive            35.70      33.96   3 
  5 Osborn, Patrick              Randolph               33.69      34.04   1 
  6 Washington, Simeon           Parsippany             34.62      34.48   2 
  7 Mears, Kyle                  Mount Olive            37.30      34.66   4 
  8 Dneaster, Cole               Parsippany             35.50      35.03   3 
  9 Greco, Joe                   Mendham                           35.44   6 
 10 Dombroski, Luke              Roxbury                33.84      35.64   2 
 11 Moore, Colin                 Roxbury                34.76      35.96   2 
 12 Dakake, Jett                 Rockaway Twp           38.00      36.40   4 
 13 Leslie, Matt                 Rockaway Boro          36.09      36.53   3 
 14 Jackson, Ryan                Rockaway Boro          39.21      37.85   5 
 15 Brancuti, Angelo             Denville               39.00      40.53   5 
 16 Kaczmarek, Johnathan         Rockaway Twp           43.80      40.92   6 
 
Event 31  Boys 9-10 200 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 28.93  2005        Thayer Wallace, Randolph                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Holmes, Cameron              Dover                  32.50      31.96   1 
  2 Gough, Mason                 Long Valley            33.70      32.96   2 
  3 DeNooyer, Ryan               Mountain Lakes         34.90      33.39   2 
  4 Post, Thomas                 Chester                33.01      33.44   1 
  5 Araya, Morgan                Madison                34.40      35.16   2 
  6 Mensah, Kwadjo               Jefferson              36.50      35.36   4 
  7 Marandola, Brian             Madison                35.00      36.31   3 
  8 Calabrese, Joel              Hopatcong              35.20      36.57   3 
  9 Fletcher, Jake               Chester                38.28      37.50   4 
 10 Cosentino, Sam               Montville              37.80      37.97   4 
 11 Daly, Conner                 Long Valley            45.00      41.91   6 
 12 Hunter, Christian            Hopatcong              38.50      47.69   5 
 
Event 33  Boys 11-12 200 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 26.99  6/9/2007    Steven DeLosa, Denville                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Effner, Trey                 Denville               28.87      27.14   1 
  2 Ungar, Lukas                 Mendham                28.50      27.57   1 
  3 Kamp, Aidan                  Randolph               28.53      27.98   1 
  4 Keaney, Christopher          Randolph               29.19      28.24   1 
  5 McKay, Aaron                 Mount Olive            28.40      28.49   1 
  6 Wallace, Deomenick           Rockaway Twp           29.80      29.29   2 
  7 Peach, Hunter                Mount Olive            31.60      30.07   3 
  8 Levytsky, Nicholas           Parsippany             31.28      30.08   3 
  9 Zanowicz, Nicholas           Rockaway Twp           30.50      30.15   2 
 10 Fowler, Nicholas             Mendham                32.30      31.45   3 
 11 Kumar, Kunal                 Denville               33.61      32.31   4 
 12 Keyes, Tyler                 Roxbury                33.44      32.35   4 
 13 Fichter, Jacob               Roxbury                32.44      32.98   3 
 14 Garbarino, Jack              Parsippany             33.97      32.98   4 
 15 Hills, Elijah                Rockaway Boro          33.36      33.98   4 
 16 Grow, Hudson                 Rockaway Boro          38.90      38.44   6 
 
Event 33  Boys 11-12 200 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 26.99  6/9/2007    Steven DeLosa, Denville                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Quincy                Jefferson              28.30      28.45   1 
  2 Penders, PJ                  Madison                29.50      28.90   2 
  3 Hughs, Sebastian             Long Valley            31.20      29.56   2 
  4 Doerr-Frederickson, Luke     Long Valley            30.30      30.05   2 
  5 Bay, Luc                     Mountain Lakes         31.22      31.11   2 
  6 Wilson, DJ                   Madison                31.60      31.19   3 
  7 Hernando, Justin             Mountain Lakes         34.36      31.82   4 
  8 Gruben, Michael              Montville              31.80      32.19   3 
  9 Mensah, Kofi                 Jefferson              33.00      32.46   4 
 10 Fara, Sebastian              Hopatcong              34.80      32.70   5 
 11 Loverde, Joseph              Dover                  41.90      35.66   6 
 12 Conyers, Chris               Hopatcong              36.70      35.78   5 
 13 Amoresano, Chris             Chester                35.85      35.89   5 
 14 Fretland, Alex               Chester                34.85      37.10   5 
 15 Cendeno, Sebastian           Dover                  37.50      46.61   6 
 
Event 35  Boys 13-15 200 Meter Dash Division I
============================================================================
 Meet Record: + 24.18  6/9/2007    Craig Kimbrough, Rockaway Twp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Almodovar, Rey               Rockaway Boro          24.69      24.17+  1 
  2 Sharp, Noah                  Randolph               25.11      25.24   1 
  3 Vita, Corey                  Denville               26.24      25.26   1 
  4 Johnson, Damon               Mount Olive            26.40      25.91   1 
  5 Baranello, Nicholas          Rockaway Twp           26.70      26.09   2 
  6 Kamp, Connor                 Randolph               26.30      26.99   1 
  7 Caruso, Christopher          Denville               27.06      27.01   2 
  8 Pendergrast, Jack            Mendham                27.30      27.08   3 
  9 Macera, Angelo               Rockaway Boro          27.29      27.30   3 
 10 Bennett, Steven              Mendham                28.40      27.77   4 
 11 Dombroski, James             Roxbury                28.24      27.81   4 
 12 Bazaral, Jared               Parsippany             27.75      27.91   3 
 13 Mears, Liam                  Mount Olive            28.80      28.76   4 
 14 Whiteman, Austin             Parsippany             26.80      29.10   2 
 15 Rodriguez, Luis              Roxbury                29.68      29.78   5 
 
Event 35  Boys 13-15 200 Meter Dash Division II
============================================================================
 Meet Record: + 24.18  6/9/2007    Craig Kimbrough, Rockaway Twp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Holmes, Anthony              Dover                  27.10      26.56   2 
  2 Guo, Mchael                  Hopatcong              26.60      26.61   2 
  3 Post, David                  Chester                27.58      26.81   3 
  4 Lajewski, Kaiser             Madison                27.50      27.13   3 
  5 Leyden, Ryan                 Jefferson              27.80      27.28   3 
  6 Girardy, Ben                 Long Valley            28.90      27.36   4 
  7 Lopez, Nick                  Montville              26.30      27.55   1 
  8 Happe, Christopher           Madison                27.90      28.54   4 
  9 Szalai, Sean                 Jefferson              29.30      28.59   4 
 10 Ramsey, Sharif               Hopatcong              29.80      29.17   5 
 11 Booth, Hunter                Long Valley            31.70      29.99   6 
 12 Marsh, Ken                   Chester                32.85      34.40   6 
 
Event 37  Boys 9-10 Shot Put Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 29-01.25  6/8/2002    Cole Farrand, Rockaway Twp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brandon, Christopher         Randolph            20-04.00   22-04.00  
  2 Allman, Andrew               Denville            22-00.00   22-03.50  
  3 Stockstill, Michael          Rockaway Boro       22-05.00   22-02.25  
  4 de Grandpre, Aidan           Mendham             21-01.00   21-10.00  
  5 Jackson, Ryan                Rockaway Boro       19-09.00   20-02.50  
  6 Merwin, Cameron              Rockaway Twp        19-02.00   19-02.50  
  7 Gioioso, Thomas              Denville            17-06.00   18-07.50  
  8 Kaczmarek, Johnathan         Rockaway Twp        17-07.00   17-10.75  
  9 Dombroski, Luke              Roxbury             16-05.00   17-07.00  
 10 Ursin, Dale                  Roxbury             16-07.00   17-05.50  
 11 Matthews, Kevin              Mount Olive         17-10.00   16-02.00  
 12 Young, Maxwell               Mendham             18-05.00   15-07.00  
 13 Thomas, Bryan                Mount Olive         16-07.00   14-11.50  
 14 Dneaster, Cole               Parsippany          15-09.00   14-02.50  
 15 Correa, Matthew              Parsippany          15-04.00   12-11.50  
 
Event 37  Boys 9-10 Shot Put Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 29-01.25  6/8/2002    Cole Farrand, Rockaway Twp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilson, Anthony              Madison             19-07.00   20-01.75  
  2 Lucey, Dennis                Montville           20-01.00   19-01.25  
  3 Unice, Chase                 Montville           20-09.00   18-04.00  
  4 Dyer, Jonah                  Chester             16-08.00   17-04.50  
  5 Cianfrocca, Jeffrey          Long Valley         18-06.50   17-04.00  
  6 Carratura, Gerard            Long Valley         17-02.00   17-01.50  
  7 Fletcher, Jake               Chester             14-05.00   15-06.75  
  8 Keller, Michael              Madison             17-00.00   14-04.50  
  9 Stewart, Jayon               Dover               18-01.00   13-01.50  
 10 Fara, Samuel                 Hopatcong           13-01.00   12-08.50  
 11 Zavala, Steven               Dover                          12-05.25  
 12 Kenyon, Frank                Hopatcong           10-11.00   12-01.50  
 
Event 38  Boys 11-12 Shot Put Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 40-07.50  6/9/2001    Arthur Pomiecinski, Randolph             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Effner, Trey                 Denville            32-10.25   33-09.50  
  2 Ungar, Lukas                 Mendham             37-04.00   33-02.00  
  3 Green, Trevone               Rockaway Twp        30-06.00   29-01.25  
  4 Ruscher, Tyler               Randolph            28-01.00   28-08.50  
  5 Jung, Kevin                  Randolph            28-05.25   28-06.25  
  6 Bryan, Andrew                Mendham             25-08.25   25-03.00  
  7 Palatini, Jarod              Parsippany          25-06.00   24-07.25  
  8 Page, Kevin                  Rockaway Twp        23-05.00   24-04.00  
  9 Vazquez, Donavan             Mount Olive         23-08.00   24-03.25  
 10 Adetula, Matthew             Denville            26-05.50   23-07.00  
 11 Hills, Elijah                Rockaway Boro       24-07.25   23-05.25  
 12 Vialva, Kai                  Mount Olive         25-01.00   22-11.75  
 13 Wyka, Tyler                  Parsippany          24-05.00   22-02.25  
 14 Schwartz, Brandon            Roxbury             21-06.00   21-04.25  
 15 Grow, Hudson                 Rockaway Boro       23-01.00   21-03.50  
 16 McDonald, Ben                Roxbury             21-04.00   20-06.50  
 
Event 38  Boys 11-12 Shot Put Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 40-07.50  6/9/2001    Arthur Pomiecinski, Randolph             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rybarski, Alex               Long Valley         26-02.00   26-05.75  
  2 Doerr-Frederickson, Luke     Long Valley         26-04.50   25-01.75  
  3 Fara, Sebastian              Hopatcong           25-02.25   25-00.75  
  4 Ranganathan, Navin           Mountain Lakes      26-03.00   23-10.50  
  5 Schreiner, Calvin            Dover               24-04.00   23-07.50  
  6 Furrer, Blake                Mountain Lakes      22-05.00   22-07.75  
  7 Armstrong, Brendan           Madison             23-05.00   22-06.00  
  8 Mesa, Kevin                  Dover               23-06.00   21-01.00  
  9 Hurley, Anthony              Montville           21-01.00   19-10.75  
 10 Filippone, Dean              Madison             23-01.00   19-05.25  
 11 Gould, Michael               Jefferson           23-05.00   19-04.25  
 12 Cheng, Alvin                 Chester             19-10.50   19-02.00  
 13 Conyers, Chris               Hopatcong           20-11.00   18-10.75  
 14 Feng, Alexander              Montville           19-09.00   18-05.75  
 
Event 39  Boys 13-15 Shot Put Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 48-11.50  1992        Mark Talmage, Hopatcong                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Huland El, Ahsan             Randolph            42-03.00   40-09.50  
  2 Whiteman, Austin             Parsippany          36-09.00   38-01.75  
  3 Sharp, Noah                  Randolph            38-04.00   37-10.50  
  4 Tuttle, Billy                Denville            32-11.00   32-05.75  
  5 Blood, Charlie               Denville            35-07.50   32-05.50  
  6 Vance, David                 Rockaway Twp        32-03.00   31-11.75  
  7 DaSilva, Tyler               Parsippany          32-01.00   31-10.50  
  8 Murrugarra, Kevin            Rockaway Boro       29-00.00   30-07.25  
  8 Weiss, Corey                 Mount Olive         30-07.00   30-07.25  
 10 Bradley, Joseph              Mendham             33-11.50   30-05.25  
 11 Wisotsky, Matthew            Mendham             30-06.00   29-06.25  
 12 Belcastro, Noah              Mount Olive         33-00.00   29-01.50  
 13 Chappell, Robert             Rockaway Boro       29-10.25   26-08.50  
 14 Crocetti, Brian              Rockaway Twp        25-05.00   25-09.50  
 15 Hills, Joseph                Roxbury             29-04.00   25-03.00  
 16 Merring, Christopher         Roxbury             23-09.00   24-05.00  
 
Event 39  Boys 13-15 Shot Put Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 48-11.50  1992        Mark Talmage, Hopatcong                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leka, Don                    Montville           35-09.00   38-11.25  
  2 Heyrich, Griffin             Madison             39-09.50   38-05.50  
  3 Booth, Hunter                Long Valley         37-09.50   38-05.00  
  4 Furman, Chris                Hopatcong           34-09.00   35-00.50  
  5 Bustos, Julian               Montville           30-02.00   29-01.00  
  6 Leyden, Ryan                 Jefferson           31-00.00   28-07.25  
  7 Dalgleish, Ian               Long Valley         28-09.50   26-11.50  
  8 Schuman, Max                 Hopatcong           26-08.25   26-09.00  
  9 Miller, Bennett              Chester             26-01.00   26-08.00  
 10 Guerriero, Joseph            Jefferson           28-00.00   26-05.50  
 11 Neville, Tom                 Madison             26-08.00   23-08.00  
 12 Curry, Owen                  Chester             22-04.00   21-06.00  
 
Event 40  Boys 9-10 Long Jump Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 14-01.50  6/9/2012    George St. Angelo, Hopatcong             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Zarro, Frank                 Randolph            12-04.50   12-03.00  
  2 Shetzline, Thomas            Randolph            11-08.25   12-02.25  
  3 Ostolaza, Dylan              Parsippany          11-06.25   12-01.00  
  4 Herraiz, Connor              Roxbury             11-04.25   11-05.00  
  5 Hayes, Adam                  Rockaway Twp        10-07.50   11-01.00  
  6 Washington, Simeon           Parsippany          10-08.00   11-00.00  
  7 McAndrew, Aidan              Denville            10-03.50   10-11.00  
  8 Mears, Kyle                  Mount Olive         11-05.00   10-10.00  
  9 Barban, Zach                 Mendham             10-04.00    9-11.00  
 10 Oths, Michael                Mendham              9-08.75    9-08.50  
 11 Ramadan, Ammar               Rockaway Boro        9-10.50    8-07.00  
 12 Wooster, Sean                Mount Olive         10-03.00    8-06.00  
 13 Robinson, John               Denville                        8-03.50  
 
Event 40  Boys 9-10 Long Jump Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 14-01.50  6/9/2012    George St. Angelo, Hopatcong             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MJ, Green                    Dover               12-05.00   12-05.00  
  2 DeNooyer, Ryan               Mountain Lakes      11-11.00   12-00.00  
  3 Holmes, Cameron              Dover               12-03.00   11-09.00  
  4 Nevistich, Aidan             Madison             11-00.50   10-10.50  
  5 Post, Thomas                 Chester              9-10.75   10-01.50  
  6 Kelly, Patrick               Long Valley          9-08.00   10-01.00  
  7 Houtz, Luke                  Chester             10-04.50   10-00.00  
  8 DeChiaro, Kurt               Long Valley         10-02.50    9-11.75  
  9 Mensah, Kwadjo               Jefferson            8-00.00    9-07.75  
 10 Bubniak, Thomas              Jefferson            7-04.00    9-07.00  
 11 Eagan, Tyler                 Montville            9-09.00    9-02.00  
 12 Marandola, Mark              Madison              9-11.75    9-01.75  
 
Event 41  Boys 11-12 Long Jump Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 16-03  6/6/2009    Greg Stickle, RAN                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dong, Gary                   Randolph            15-05.00   15-11.00  
  2 Kamp, Aidan                  Randolph            15-00.50   14-10.00  
  3 Ungar, Lukas                 Mendham             15-11.25   14-04.00  
  4 McKay, Aaron                 Mount Olive         13-04.00   13-04.50  
  5 Washington, Isaiah           Parsippany          13-00.50   13-04.00  
  6 Green, Trevone               Rockaway Twp        13-04.50   13-02.00  
  7 Zosche, Reece                Mendham             13-06.00   12-06.00  
  8 Levytsky, Nicholas           Parsippany          11-04.75   12-05.00  
  9 Stone, Kevin                 Roxbury             11-10.50   12-00.00  
 10 Yombor, Jake                 Rockaway Twp        13-00.50   11-08.50  
 11 Carney, Tommy                Denville            11-00.50   11-06.00  
 12 Penczak, Owen                Mount Olive         11-10.00   11-02.00  
 13 Fichter, Jacob               Roxbury             11-06.50   11-00.00  
 14 Kumar, Kunal                 Denville            10-08.00    9-08.50  
 15 Rossi, Daniel                Rockaway Boro       10-00.50    9-04.00  
 
Event 41  Boys 11-12 Long Jump Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 16-03  6/6/2009    Greg Stickle, RAN                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 St. Angelo, George           Hopatcong           14-01.00   14-09.50  
  2 Zeolla, James                Long Valley         13-05.00   13-04.00  
  3 Penders, PJ                  Madison             13-07.00   13-01.00  
  4 Cheddar, Jaden               Madison             13-03.50   12-10.00  
  5 Gruben, Michael              Montville           12-01.00   12-09.00  
  6 Stoute, Ethan                Long Valley         12-06.50   12-08.50  
  7 Jones, Quincy                Jefferson           13-02.00   12-08.25  
  8 Bay, Luc                     Mountain Lakes      12-05.00   11-09.50  
  9 Goydan, William              Chester             12-00.00   11-03.50  
 10 Fretland, Alex               Chester             11-08.00   11-03.25  
 11 Mensah, Kofi                 Jefferson           11-06.00    9-10.00  
 12 Kressman, Jonathan           Hopatcong            9-09.00    9-05.50  
 
Event 42  Boys 13-15 Long Jump Division I
=========================================================================
 Meet Record: + 20-00  1992        Russell Buchmann, Denville                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kamp, Connor                 Randolph            18-05.00   17-02.00  
  2 Hall, Colin                  Mendham             15-09.00   16-09.00  
  3 Macera, Angelo               Rockaway Boro       16-11.00   16-06.00  
  4 Grissett, Banks              Mendham             16-02.00   16-00.00  
  5 Vance, David                 Rockaway Twp        15-10.00   15-11.00  
  6 Coyne, Jack                  Randolph            16-06.50   15-10.00  
  7 Johnson, Damon               Mount Olive         16-04.00   15-07.00  
  8 Vita, Corey                  Denville            15-10.50   15-05.50  
  9 Caruso, Christopher          Denville            14-11.00   15-05.00  
 10 Belcastro, Noah              Mount Olive         15-05.00   14-06.00  
 11 Bazaral, Jared               Parsippany          13-05.00   14-05.00  
 12 Almodovar, Rey               Rockaway Boro       16-10.00   14-02.00  
 13 Baranello, Nicholas          Rockaway Twp        14-02.50   13-09.00  
 14 Griffin, Jhordin             Roxbury             13-04.00   13-08.00  
 15 Smith, Jared                 Parsippany                     12-09.00  
 
Event 42  Boys 13-15 Long Jump Division II
=========================================================================
 Meet Record: + 20-00  1992        Russell Buchmann, Denville                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Holmes, Anthony              Dover               16-08.00   16-05.00  
  2 Post, David                  Chester             16-04.00   16-01.00  
  3 Lajewski, Kaiser             Madison             16-04.00   15-05.50  
  4 Sexton, Brandon              Hopatcong           14-02.00   14-09.00  
  4 Mola, Austin                 Jefferson           14-06.00   14-09.00  
  6 Szalai, Sean                 Jefferson           15-06.00   14-08.00  
  7 Shepherd, Tyler              Mountain Lakes      14-06.00   14-07.00  
  8 Girardy, Ben                 Long Valley         14-07.00   14-06.00  
  8 LeCroy, Jack                 Madison             15-04.25   14-06.00  
 10 Butynes, Mitch               Long Valley         12-11.00   14-02.00  
 11 Dugan, Patrick               Hopatcong           14-00.00   12-10.00  
 12 LaPeruta, Ryan               Chester             14-02.50   12-07.00