Licensed to MCCATS - Contractor License HY-TEK's Meet Manager 6/6/2015 05:00 PM
                     Lakeland Championship Meet - 6/6/2015                     
                                  Randolph HS                                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 9-10 800 Meter Run Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 2:32.98  6/9/2012    Brian Daquan Hendrickson, Randolph        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Sprengel, Ryan               Chatham              2:48.30    2:44.32   1 
  2 Wysocki, Conner              Randolph             2:52.10    2:50.24   1 
  3 Gartelmann, Samuel           Long Valley          2:59.00    2:50.50   1 
  4 Joel, Ted                    Chatham              2:54.30    2:52.09   1 
  5 Sement, Eren                 Mendham              2:52.80    2:52.74   1 
  6 Wilkins, Luke                Randolph             2:59.70    2:54.20   1 
  7 Lanahan, Danny               Mendham              2:57.20    2:57.02   1 
  8 DeChiaro, Kurt               Long Valley          3:00.00    2:59.14   1 
  9 Lanza, William               Parsippany           3:23.10    3:24.34   2 
 10 Guadabasco, Jack             Denville             3:15.20    3:29.23   2 
 11 Kelleher, Liam               Denville             3:29.20    3:29.27   2 
 
Event 1  Boys 9-10 800 Meter Run Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 2:32.98  6/9/2012    Brian Daquan Hendrickson, Randolph        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tierney, Michael             Mount Olive          3:03.10    2:54.16   1 
  2 Leisner, Cody                Rockaway Boro        3:05.10    3:05.64   1 
  3 Weiss, Jared                 Roxbury              3:16.30    3:11.47   2 
  4 Faraher, Collin              Madison              3:11.70    3:13.44   2 
  5 Koehler, Jackson             Madison              3:13.20    3:17.65   2 
  6 Champagne, Charlie           Rockaway Boro        3:20.80    3:19.21   2 
  7 Penniston, Milo              Mountain Lakes       3:05.00    3:26.01   1 
  8 Metrani, Aaditya             Mount Olive          3:23.20    3:29.46   2 
  9 Vazquez, Tyler               Roxbury              3:21.00    3:30.00   2 
 10 Tamarelli, Alan              Mountain Lakes       3:10.00    3:35.29   2 
 11 Acevedo, Sebastian           Dover                3:57.00    3:38.82   2 
 12 Matamala, Daniel             Dover                3:59.00    4:03.62   2 
 
Event 1  Boys 9-10 800 Meter Run Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 2:32.98  6/9/2012    Brian Daquan Hendrickson, Randolph        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Drake, Steven                Jefferson            2:51.00    2:45.75   1 
  2 Shenkman, Jake               Montville            2:50.00    2:45.82   1 
  3 Yombor, Killian              Rockaway Twp         2:58.60    2:58.24   1 
  4 Renshaw, Rueben              Jefferson            2:52.00    3:04.78   1 
  5 Szczepanski, Sam             Chester              3:20.20    3:09.75   2 
  6 Faherty, Connor              Montville            3:11.00    3:27.30   2 
  7 DugasZ, Gavin                Hopatcong            3:10.00    3:27.85   2 
  8 Hunter, Christian            Hopatcong            3:28.00    3:32.15   2 
  9 Schurter, Nolan              Chester              3:40.00    3:39.38   2 
 
Event 3  Boys 11-12 800 Meter Run Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 2:20.22  1992        Steven Slattery, Mount Olive              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Carney IV, Thomas            Denville             2:20.00    2:19.64+  1 
  2 Timoney, Gavin               Mendham              2:29.50    2:28.01   1 
  3 Delucia, Vincent             Parsippany           2:43.00    2:37.89   1 
  4 Plancer-Murphy, Cieran       Mendham              2:40.50    2:39.53   1 
  5 Lusskin, Eric                Long Valley          2:41.00    2:40.50   1 
  6 Shetzline, Thomas            Randolph             2:43.60    2:41.90   1 
  7 Gioioso, Thomas              Denville             2:45.10    2:45.45   1 
  8 Van Woert, Scott             Long Valley          2:41.00    2:46.48   1 
  9 Carvajal, Fabian             Parsippany           2:49.00    2:48.80   2 
 10 Raskin, Craig                Chatham              2:57.00    2:53.17   2 
 11 Saigh, Aidan                 Randolph             2:48.10    2:54.40   1 
 12 Schelling, William           Chatham              2:59.60    3:04.37   2 
 
Event 3  Boys 11-12 800 Meter Run Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 2:20.22  1992        Steven Slattery, Mount Olive              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Nevistich, Aidan             Madison              2:32.00    2:33.69   1 
  2 Naegelen, Come               Mountain Lakes       2:40.00    2:41.57   1 
  3 Schulz, Thomas               Roxbury              2:39.00    2:44.78   1 
  4 Penczak, Owen                Mount Olive          2:46.40    2:46.48   1 
  5 Rusen, T.J.                  Madison              2:56.40    2:51.11   2 
  6 DesHommes, Dedrick           Mount Olive          2:49.30    2:55.38   2 
  7 Rawla, Vinnie                Roxbury              3:01.00    2:57.18   2 
  8 Infante, Emmett              Mountain Lakes       2:55.00    2:58.94   2 
  9 Martinez, Conner             Rockaway Boro        3:08.40    3:21.64   2 
 10 Forsythe, Zachary            Rockaway Boro        3:21.70    3:29.25   2 
 11 Cedeno, Sebastian            Dover                3:48.00    3:41.87   2 
 
Event 3  Boys 11-12 800 Meter Run Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 2:20.22  1992        Steven Slattery, Mount Olive              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Yombor, Jake                 Rockaway Twp         2:28.10    2:28.09   1 
  2 George, Robert               Montville            2:33.00    2:39.39   1 
  3 Cecco, Nick                  Montville            2:34.00    2:39.66   1 
  4 Schweizer, Tyler             Rockaway Twp         2:45.60    2:46.12   1 
  5 Ursin, Andreas               Hopatcong            3:23.00    2:53.78   2 
  6 Vizzini, Matthew             Chester              2:57.00    2:56.54   2 
  7 Renshaw, Everette            Jefferson            2:57.00    3:04.72   2 
  8 Szczepanski, Jack            Chester              3:00.00    3:06.45   2 
  9 Dyl, Andrew                  Jefferson            3:02.00    3:10.02   2 
 10 Ursin, Dale                  Hopatcong            3:07.20    3:24.90   2 
 
Event 5  Boys 13-15 800 Meter Run Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 2:05.12  1991        Chris Seifert, Rockaway Boro              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Karaces, William             Randolph             2:22.10    2:18.17   1 
  2 Vives, Harrison              Mendham              2:19.30    2:20.15   1 
  3 Bishop, Tyler                Long Valley          2:26.10    2:21.60   1 
  4 Keaney, James                Randolph             2:23.20    2:22.03   1 
  5 Agnihotri, Ashwin            Parsippany           2:25.40    2:23.93   1 
  6 Jennings, Jack               Mendham              2:21.70    2:24.09   1 
  7 Alzubi, Mikhlid              Parsippany           2:35.00    2:28.13   2 
  8 Du Plessis, Luke             Chatham              2:31.90    2:31.89   2 
  9 Pedernera, Joshua            Denville             2:23.10    2:35.51   1 
 10 Murata, Max                  Long Valley          2:35.90    2:38.36   2 
 11 Robinson, Tim                Denville             2:59.30    2:57.75   2 
 
Event 5  Boys 13-15 800 Meter Run Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 2:05.12  1991        Chris Seifert, Rockaway Boro              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Morena, Matt                 Rockaway Boro        2:14.10    2:12.27   1 
  2 Gillie, Spencer              Mountain Lakes       2:17.00    2:14.48   1 
  3 Chavez, Liam                 Mountain Lakes       2:23.00    2:18.93   1 
  4 Rossi, Dominick              Rockaway Boro        2:17.20    2:19.66   1 
  5 Goodyear, Stephan            Mount Olive          2:23.00    2:19.83   1 
  6 LaBar, Lucas                 Mount Olive          2:26.50    2:23.74   1 
  7 McGlynn, Matthew             Roxbury              2:26.30    2:24.55   1 
  8 Gasiorowski, Dylan           Roxbury              2:27.50    2:28.19   2 
  9 Sheppard, Jackie             Madison              2:38.10    2:36.50   2 
 10 Collins, Dennis              Madison              2:42.40    2:45.72   2 
 
Event 5  Boys 13-15 800 Meter Run Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 2:05.12  1991        Chris Seifert, Rockaway Boro              
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Daly, Stephen                Montville            2:07.00    2:15.67   1 
  2 Salazar, Matthew             Rockaway Twp         2:13.80    2:16.70   1 
  3 Bouret, Victor               Chester              2:34.00    2:30.91   2 
  4 Burger, Brendan              Jefferson            2:28.00    2:34.53   2 
  5 Turgeon, Yves                Jefferson            2:28.00    2:34.82   2 
  6 Borgna, Kyle                 Rockaway Twp         2:38.80    2:35.76   2 
  7 Wang, Jonathan               Montville            2:29.00    2:36.30   2 
  8 Kressman, Jonathan           Hopatcong            2:41.00    2:42.82   2 
  9 Cranmer, Sean                Hopatcong            2:41.30    2:56.83   2 
 10 Alexion, Matthew             Chester              2:48.00    2:59.77   2 
 
Event 7  Boys 9-10 4x100 Meter Relay Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 58.88  2009        , Parsippany                                
                       M Workman, N Massillon, K Foxworth, J Okudah      
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Parsippany  'A'                                   1:02.90    1:03.29   1 
     1) Gregory, Nicholas               2) Washington, Simeon             
     3) Paglucci, Vincent               4) Agyemang, Sheldon              
  2 Mendham  'A'                                      1:05.30    1:04.20   1 
     1) Boesgaard, Robert               2) Higgins, Dillon                
     3) Raimondo, Robert                4) Greco, Anthony                 
     5) Sement, Eren                    6) Gautieri, Jake                 
  3 Denville  'A'                                     1:02.69    1:04.85   1 
     1) Regan, Alex                     2) Robinson, John                 
     3) Diienno, Brendan                4) Lang, Gene                     
  4 Long Valley  'A'                                  1:04.00    1:05.65   1 
     1) DeChiaro, Kurt                  2) Gartelmann, Samuel             
     3) Brown, David                    4) Gough, Mason                   
  5 Chatham  'A'                                      1:04.70    1:05.93   1 
     1) Kim, Ben                        2) Harrison, Christopher          
     3) deVarenne, Ryan                 4) Enright, Joseph                
  6 Randolph  'A'                                     1:08.00    1:07.67   2 
     1) Garbacz, Dylan                  2) Lasser, Ryan                   
     3) Dietrich, Ben                   4) Tomaino, Henry                 
 
Event 7  Boys 9-10 4x100 Meter Relay Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 58.88  2009        , Parsippany                                
                       M Workman, N Massillon, K Foxworth, J Okudah      
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mount Olive  'A'                                  1:03.90    1:04.77   1 
     1) Francis, Jaiden                 2) Williams, Joseph               
     3) Renaldo, Christian              4) Jones, Micah                   
  2 Rockaway Boro  'A'                                1:06.40    1:06.17   2 
     1) Carro, Brandon                  2) Piombino, Andrew               
     3) Perez, Evan                     4) Pratt, Logan                   
  3 Roxbury  'A'                                      1:10.00    1:08.15   3 
     1) Weah, Nicholas                  2) Morales, Brandon               
     3) Vazquez, Tyler                  4) Weiss, Jared                   
  4 Madison  'A'                                      1:07.88    1:08.16   2 
     1) Pfeifer, Ryan                   2) Natale, Patrick                
     3) Bilello, Logan                  4) Araya, Morgan                  
  5 Dover  'A'                                        1:11.00    1:14.47   3 
     1) Luna, Dario                     2) Nutting, KC                    
     3) Rua, Julian                     4) Valdez, Jayvin                 
 -- Mountain Lakes  'A'                               1:13.30         DQ   3 
     1) Hernando, Jordan                2) Catallo, Michael               
     3) Lynch, Andrew                   4) Confessore, Jaiden             
 
Event 7  Boys 9-10 4x100 Meter Relay Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 58.88  2009        , Parsippany                                
                       M Workman, N Massillon, K Foxworth, J Okudah      
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rockaway Twp  'A'                                 1:06.80    1:06.39   2 
     1) Stevens, Julian                 2) Spillane, Tyler                
     3) Yombor, Killian                 4) Abboud, James                  
  2 Jefferson  'A'                                    1:06.50    1:07.08   2 
     1) Alex, Wurster                   2) Michael, Kratzel               
     3) Renshaw, Rueben                 4) Drake, Steven                  
  3 Hopatcong  'A'                                    1:08.20    1:08.16   3 
     1) Calabrese, Joel                 2) Fara, Samuel                   
     3) DugasZ, Gavin                   4) Lauch, Connor                  
  4 Montville  'A'                                    1:06.80    1:08.26   2 
     1) Casarico, JT                    2) Shenkman, Jake                 
     3) Cosentino, Sam                  4) Domin, Charlie                 
     5) Faherty, Connor                 6) Coyne, Dennis                  
  5 Chester  'A'                                      1:09.00    1:12.07   3 
     1) Schurter, Nolan                 2) Szczepanski, Sam               
     3) Shieh, Shelton                  4) King, Gavin                    
 
Event 9  Boys 11-12 4x100 Meter Relay Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 55.13  6/10/2006   , Mendham                                   
                       K Kenny, C Barry, G Gorman, P Ehmann              
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Randolph  'A'                                       54.30      53.65+  1 
     1) Dong, Robert                    2) Wigdor, Mike                   
     3) Turner, David                   4) Keaney, Christopher            
  2 Denville  'A'                                       55.89      56.19   1 
     1) Gioioso, Thomas                 2) Dolan, Kevin                   
     3) Kopec, Troy                     4) Carney IV, Thomas              
  3 Parsippany  'A'                                     55.20      57.00   1 
     1) Pedada, Adarsa                  2) Johnson, Kenneth               
     3) Ostolaza, Dylan                 4) Figueroa, Aiden                
  4 Mendham  'A'                                        59.00      58.65   2 
     1) Walsh, Brian                    2) Kececi, Peter                  
     3) Hakes, Dylan                    4) Wadley, Jack                   
  5 Long Valley  'A'                                  1:00.00      59.33   2 
     1) Engel, Devin                    2) Doerr-Fredrickson, Luke        
     3) Van Woert, Scott                4) O'Keefe, Tommy                 
 -- Chatham  'A'                                      1:01.00         DQ   3 
     1) Fortuna, Jake                   2) Teisch, Ryan                   
     3) Yang, Kevin                     4) Kim, Noah                      
     5) Dutton, Sean                    6)                                
 
Event 9  Boys 11-12 4x100 Meter Relay Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 55.13  6/10/2006   , Mendham                                   
                       K Kenny, C Barry, G Gorman, P Ehmann              
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mount Olive  'A'                                    58.20      57.76   1 
     1) Thulin, Anthony                 2) Smith, Aiden                   
     3) Cupen, Dylan                    4) McKay, Aaron                   
  2 Roxbury  'A'                                      1:03.00    1:00.61   3 
     1) Sonzogni, Cameron               2) Griffin, Devin                 
     3) Fichter, Jacob                  4) Keyes, Tyler                   
  3 Rockaway Boro  'A'                                1:01.10    1:01.01   3 
     1) Carro, Justin                   2) Hills, Elijah                  
     3) Concannon, Brian                4) Hart, Jonathan                 
  4 Madison  'A'                                        58.00    1:01.23   1 
     1) Rusen, T.J.                     2) Nevistich, Aidan               
     3) Filippone, Dean                 4) Hagerstrom, William            
  5 Dover  'A'                                        1:00.00    1:02.46   2 
     1) Holmes, Cameron                 2) Loverde, Joseph                
     3) Lucero, Eddy                    4) Vidal, Iziah                   
  6 Mountain Lakes  'A'                               1:03.20    1:03.20   3 
     1) Hernando, Justin                2) Itani, Samir                   
     3) Marinaccio, Jeremy              4) Naegelen, Come                 
 
Event 9  Boys 11-12 4x100 Meter Relay Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 55.13  6/10/2006   , Mendham                                   
                       K Kenny, C Barry, G Gorman, P Ehmann              
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Chester  'A'                                        59.00      58.39   2 
     1) Falzarano, Chris                2) Miller, Aiden                  
     3) Post, Thomas                    4) Post, Nathan                   
  2 Montville  'A'                                      57.90      58.76   1 
     1) Fragomeni, PJ                   2) Cecco, Nick                    
     3) Hurley, Anthony                 4) Gruben, Michael                
     5) Cinque, Joe                     6) George, Robert                 
  3 Jefferson  'A'                                      59.50      59.80   2 
     1) Becker, John                    2) Dibiase, Lawrence              
     3) Mensah, Kofi                    4) Castrignano, Matt              
  4 Rockaway Twp  'A'                                   59.40    1:00.08   2 
     1) Page, Kevin                     2) Dollase, Danny                 
     3) Yombor, Jake                    4) Wallace, Domenick              
 
Event 11  Boys 13-15 4x100 Meter Relay Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 47.92  6/7/2008    , Mendham                                   
                       C Barry, B Ricciardi, G Gorman, K Kenny           
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mendham  'A'                                        49.61      49.51   1 
     1) Pendergrast, Jack               2) Kildal-Brandt, Stefan          
     3) Wisotsky, Matthew               4) Ricciardi, Michael             
     5) Ungar, Lukas                    6) Stanley, Jack                  
  2 Randolph  'A'                                       50.10      50.64   1 
     1) Kamp, Aidan                     2) Dong, Gary                     
     3) Rubinetti, Gerry                4) Houston, George                
  3 Parsippany  'A'                                     49.80      51.22   1 
     1) Suvil, Adney "jr"               2) Chambers, Noel                 
     3) Quinones, Darien                4) Lim, Nicholas                  
  4 Chatham  'A'                                        54.20      54.39   2 
     1) Viola, Sam                      2) Cohn, Jared                    
     3) Marino, Pietro                  4) Mojares, Christopher           
     5) Bardecki, Kacper                6)                                
  5 Denville  'A'                                       49.43      54.64   1 
     1) Pedernera, Joshua               2) Kyle, Nasir                    
     3) Hundal, Manshaan                4) Plattman, Jared                
  6 Long Valley  'A'                                    56.00      55.14   3 
     1) Anderson, Kevin                 2) Hughes, Sebastien              
     3) Fryer, Jacob                    4) Olsen, Lars                    
 
Event 11  Boys 13-15 4x100 Meter Relay Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 47.92  6/7/2008    , Mendham                                   
                       C Barry, B Ricciardi, G Gorman, K Kenny           
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mount Olive  'A'                                    50.60      50.28   1 
     1) Belcastro, Noah                 2) Mathus, Nicholas               
     3) Kubak, Brandon                  4) Pignataro, Jon                 
  2 Mountain Lakes  'A'                                 51.00      50.76   1 
     1) Cooper, Jared                   2) Shepherd, Tyler                
     3) Bogues, Bradley                 4) Lane, Harp                     
  3 Rockaway Boro  'A'                                  51.40      50.94   2 
     1) Macera, Angelo                  2) Perez, Eden                    
     3) Gonzalez, Kevin                 4) Rossi, Dominick                
  4 Madison  'A'                                        51.77      51.53   2 
     1) Johansen, William               2) Penders, PJ                    
     3) Waksman, Ben                    4) Xu, Benjamin                   
  5 Roxbury  'A'                                      1:01.00      52.30   3 
     1) Griffin, Jhordin                2) Holman, Joseph                 
     3) Coron, Jeffery                  4) Stanzilis, Michael             
 
Event 11  Boys 13-15 4x100 Meter Relay Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 47.92  6/7/2008    , Mendham                                   
                       C Barry, B Ricciardi, G Gorman, K Kenny           
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Montville  'A'                                      53.50      52.59   2 
     1) Xia, Sam                        2) Daly, Stephen                  
     3) Ganesh, Rishabh                 4) Lopez, Nick                    
     5) Glennon, Aiden                  6) Wang, Jonathan                 
  2 Rockaway Twp  'A'                                   53.20      52.62   2 
     1) Green, Trevone                  2) Kufall, Brian                  
     3) Russo, Daniel                   4) Baranello, Nicholas            
  3 Jefferson  'A'                                      53.90      53.40   2 
     1) Francis, Tereon                 2) Knapik, James                  
     3) Frank., Austin                  4) Dahl, Matthew                  
  4 Hopatcong  'A'                                      56.90      54.74   3 
     1) St. Angelo, George              2) Ramsey, Sharif                 
     3) Ortiz, Daniel                   4) Cranmer, Sean                  
  5 Chester  'A'                                        56.40      59.14   3 
     1) Marsh, Ken                      2) Bracuti, Joseph                
     3) Bouret, Victor                  4) Lattmann, Derek                
 
Event 13  Boys 9-10 100 Meter Dash Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 14.11  2005        Thayer Wallace, Randolph                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Agyemang, Sheldon            Parsippany             15.00      15.10   1 
  2 Gough, Mason                 Long Valley            15.00      15.12   1 
  3 Boesgaard, Robert            Mendham                15.50      15.24   2 
  4 Washington, Simeon           Parsippany             15.40      15.94   2 
  5 Regan, Alex                  Denville               14.60      16.11   1 
  6 Harrison, Christopher        Chatham                15.90      16.32   3 
  7 Lasser, Ryan                 Randolph               15.90      16.48   3 
  8 Gautieri, Jake               Mendham                16.70      16.56   5 
  9 Enright, Joseph              Chatham                15.80      16.61   3 
 10 Gartelmann, Samuel           Long Valley            16.00      16.88   4 
 11 Tomaino, Henry               Randolph               15.50      17.15   2 
 -- Lang, Gene                   Denville               15.30         DQ   2 
 
Event 13  Boys 9-10 100 Meter Dash Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 14.11  2005        Thayer Wallace, Randolph                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Weah, Nicholas               Roxbury                14.50      14.96   1 
  2 Williams, Joseph             Mount Olive            15.20      15.33   2 
  2 Valdez, Jayvin               Dover                  14.60      15.33   1 
  4 Araya, Morgan                Madison                15.90      15.83   3 
  5 Morales, Brandon             Roxbury                15.70      16.02   3 
  6 Piombino, Andrew             Rockaway Boro          16.10      16.17   4 
  7 Renaldo, Christian           Mount Olive            16.30      16.52   5 
  8 Carro, Brandon               Rockaway Boro          16.70      16.83   5 
  9 Natale, Patrick              Madison                17.30      17.52   5 
 10 Confessore, Jaiden           Mountain Lakes         17.40      18.28   6 
 11 Rua, Julian                  Dover                  17.80      18.36   6 
 -- Hernando, Jordan             Mountain Lakes         16.10         DQ   4 
 
Event 13  Boys 9-10 100 Meter Dash Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 14.11  2005        Thayer Wallace, Randolph                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Calabrese, Joel              Hopatcong              15.90      16.16   4 
  2 Lauch, Connor                Hopatcong              16.50      16.20   5 
  3 Casarico, JT                 Montville              15.90      16.78   4 
  4 Alex, Wurster                Jefferson              16.40      16.81   5 
  5 King, Gavin                  Chester                14.70      16.97   1 
  6 Domin, Charlie               Montville              15.90      17.34   3 
  7 Schurter, Nolan              Chester                17.90      17.72   6 
  8 Stevens, Julian              Rockaway Twp           17.60      18.05   6 
  9 Abboud, James                Rockaway Twp           15.30      20.30   2 
 
Event 15  Boys 11-12 100 Meter Dash Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 13.02  6/10/2006   Kieran Kenny, Mendham                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Keaney, Christopher          Randolph               12.80      13.15   1 
  2 Figueroa, Aiden              Parsippany             13.70      13.85   2 
  3 Doerr-Fredrickson, Luke      Long Valley            13.00      13.88   1 
  4 Kim, Noah                    Chatham                14.10      13.98   3 
  5 Turner, David                Randolph               13.50      14.03   1 
  6 Kopec, Troy                  Denville               13.90      14.25   2 
  7 Dolan, Kevin                 Denville               13.40      14.29   1 
  8 Pedada, Adarsa               Parsippany             13.90      14.37   2 
  9 Fortuna, Jake                Chatham                14.20      14.67   4 
 10 Wadley, Jack                 Mendham                14.80      15.00   4 
 11 Kececi, Peter                Mendham                15.00      15.01   5 
 12 Robinson, Nathan             Long Valley            15.00      15.28   5 
 
Event 15  Boys 11-12 100 Meter Dash Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 13.02  6/10/2006   Kieran Kenny, Mendham                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 McKay, Aaron                 Mount Olive            13.40      13.79   1 
  2 Holmes, Cameron              Dover                  13.70      14.11   2 
  3 Griffin, Devin               Roxbury                14.10      14.57   3 
  4 Sonzogni, Cameron            Roxbury                14.00      14.59   3 
  5 Carro, Justin                Rockaway Boro          14.40      14.85   4 
  6 Maya, Gabriel                Mount Olive            15.00      15.19   5 
  7 Hernando, Justin             Mountain Lakes         13.50      15.34   1 
  8 Hagerstrom, William          Madison                15.50      15.57   6 
  9 Filippone, Dean              Madison                14.80      15.57   4 
 10 Concannon, Brian             Rockaway Boro          15.40      15.83   6 
 11 Itani, Samir                 Mountain Lakes         15.10      16.21   5 
 
Event 15  Boys 11-12 100 Meter Dash Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 13.02  6/10/2006   Kieran Kenny, Mendham                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Post, Nathan                 Chester                13.80      14.30   2 
  2 Castrignano, Matt            Jefferson              14.10      14.53   3 
  3 Gruben, Michael              Montville              13.60      14.58   2 
  4 Falzarano, Chris             Chester                14.20      14.69   3 
  5 Hurley, Anthony              Montville              14.30      14.84   4 
  6 Mensah, Kofi                 Jefferson              14.60      15.50   4 
  7 Dollase, Danny               Rockaway Twp           15.50      15.59   6 
  8 Page, Kevin                  Rockaway Twp           15.20      15.78   5 
 
Event 17  Boys 13-15 100 Meter Dash Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 11.69  6/7/2008    Kieran Kenny, Mendham                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lim, Nicholas                Parsippany             12.00      12.27   1 
  2 Houston, George              Randolph               12.20      12.58   2 
  3 Pendergrast, Jack            Mendham                12.50      12.62   2 
  4 Suvil, Adney "jr"            Parsippany             12.70      12.86   3 
  5 Wisotsky, Matthew            Mendham                12.90      12.98   4 
  6 Dong, Gary                   Randolph               12.70      13.31   3 
  7 Kyle, Nasir                  Denville               13.30      13.34   5 
  8 Fryer, Jacob                 Long Valley            13.00      13.79   4 
  9 Olsen, Lars                  Long Valley            14.00      14.16   6 
 10 Cohn, Jared                  Chatham                13.60      14.47   5 
 11 Viola, Sam                   Chatham                13.30      14.63   5 
 12 Hundal, Manshaan             Denville               15.40      14.71   6 
 
Event 17  Boys 13-15 100 Meter Dash Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 11.69  6/7/2008    Kieran Kenny, Mendham                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lane, Harp                   Mountain Lakes         11.80      12.12   1 
  2 Macera, Angelo               Rockaway Boro          12.00      12.17   1 
  3 Holmes, Anthony              Dover                  11.80      12.48   1 
  4 Griffin, Jhordin             Roxbury                12.10      12.70   1 
  5 Holman, Joseph               Roxbury                12.90      13.05   3 
  6 Gonzalez, Kevin              Rockaway Boro          12.80      13.08   3 
  7 Johansen, William            Madison                12.50      13.10   2 
  8 Kubak, Brandon               Mount Olive            13.10      13.17   4 
  9 Penders, PJ                  Madison                13.00      13.23   4 
 10 Pignataro, Jon               Mount Olive            13.00      13.67   4 
 11 Bogues, Bradley              Mountain Lakes         13.20      13.91   5 
 
Event 17  Boys 13-15 100 Meter Dash Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 11.69  6/7/2008    Kieran Kenny, Mendham                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Baranello, Nicholas          Rockaway Twp           12.10      12.53   1 
  2 St. Angelo, George           Hopatcong              12.30      12.75   2 
  3 Lattmann, Derek              Chester                12.80      13.03   3 
  4 Lopez, Nick                  Montville              12.50      13.05   2 
  5 Xia, Sam                     Montville              12.40      13.43   2 
  6 Dahl, Matthew                Jefferson              12.90      13.58   3 
  7 Russo, Daniel                Rockaway Twp           13.10      13.69   4 
  8 Francis, Tereon              Jefferson              13.40      14.05   5 
  9 Ramsey, Sharif               Hopatcong              13.80      14.18   5 
 10 Marsh, Ken                   Chester                14.00      15.21   6 
 
Event 19  Boys 9-10 1 Mile Run Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 5:27.77  6/8/2002    Andrew Bednarsky, Chester                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown, David                 Long Valley          6:15.00    5:59.57   1 
  2 Sprengel, Ryan               Chatham              6:16.10    6:04.09   1 
  3 Sement, Eren                 Mendham              6:15.00    6:11.46   1 
  4 Wysocki, Conner              Randolph             6:32.10    6:28.34   1 
  5 Raimondo, Robert             Mendham              6:06.00    6:33.07   1 
  6 Polemeni, Cole               Chatham              6:52.40    6:43.64   1 
  7 Wilkins, Luke                Randolph             6:37.10    6:43.83   1 
  8 Krentz, Sean                 Long Valley          6:45.00    6:54.55   1 
  9 Robinson, John               Denville             7:25.90    7:10.46   2 
 10 Lanza, William               Parsippany           7:45.00    7:19.34   2 
 11 Guadabasco, Jack             Denville             7:14.80    7:42.67   2 
 
Event 19  Boys 9-10 1 Mile Run Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 5:27.77  6/8/2002    Andrew Bednarsky, Chester                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Robinson, Gabriel            Madison              7:01.20    6:50.90   2 
  2 Donnelly, Ryan               Roxbury              6:56.50    6:51.13   1 
  3 Tierney, Michael             Mount Olive          7:10.30    6:55.72   2 
  4 Leisner, Cody                Rockaway Boro        6:59.80    7:08.70   1 
  5 Lynch, Andrew                Mountain Lakes       6:55.30    7:10.58   1 
  6 Pfeifer, Ryan                Madison              7:12.20    7:22.56   2 
  7 Luna, Dario                  Dover                7:29.00    7:32.23   2 
  8 Bose, Olin                   Mountain Lakes       8:00.70    7:37.26   2 
  9 Tobias, Noah                 Rockaway Boro        7:24.20    7:47.47   2 
 10 Metrani, Aaditya             Mount Olive          7:22.40    7:47.85   2 
 
Event 19  Boys 9-10 1 Mile Run Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 5:27.77  6/8/2002    Andrew Bednarsky, Chester                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Shenkman, Jake               Montville            6:09.00    6:19.50   1 
  2 Spillane, Tyler              Rockaway Twp         6:46.00    6:25.41   1 
  3 Renshaw, Rueben              Jefferson            6:40.00    6:30.34   1 
  4 Shieh, Shelton               Chester              6:39.50    6:41.12   1 
  5 Bubniak, Patrick             Jefferson            7:15.00    6:54.16   2 
  6 Steckelman, Jack             Montville            6:58.00    6:54.54   1 
  7 Lasusa, Thad                 Chester              7:30.00    7:01.30   2 
  8 Hunter, Christian            Hopatcong            7:56.00    7:24.37   2 
  9 Kressman, James              Hopatcong            7:55.20    7:48.67   2 
 
Event 21  Boys 11-12 1 Mile Run Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 5:14.22  1991        Bill Engel, Mount Olive                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Carney IV, Thomas            Denville             5:11.90    5:20.05   1 
  2 Timoney, Gavin               Mendham              5:22.20    5:27.60   1 
  3 Dolan, Evan                  Mendham              5:51.90    5:40.04   1 
  4 Delucia, Vincent             Parsippany           5:57.00    5:41.15   1 
  5 Wood, Henry                  Chatham              5:49.00    5:42.10   1 
  6 Shetzline, Thomas            Randolph             6:02.80    5:49.03   1 
  7 Dutton, Sean                 Chatham              6:10.60    5:54.87   1 
  8 Carvajal, Fabian             Parsippany           6:15.00    6:02.00   2 
  9 Kopas, Andrew                Denville             6:20.70    6:12.48   2 
 10 Mancini, Mathew              Long Valley          6:22.00    6:15.09   2 
 11 Gartelmann, Jesse            Long Valley          6:33.00    6:27.69   2 
 
Event 21  Boys 11-12 1 Mile Run Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 5:14.22  1991        Bill Engel, Mount Olive                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Nevistich, Aidan             Madison              5:29.30    5:35.48   1 
  2 Naegelen, Come               Mountain Lakes       5:49.00    5:47.98   1 
  3 Schulz, Thomas               Roxbury              5:47.70    5:58.48   1 
  4 Turner, Francis              Mountain Lakes       7:10.00    6:21.55   2 
  5 Rawla, Vinnie                Roxbury              6:30.10    6:22.21   2 
  6 Malloy, Dylan                Madison                         6:33.60   2 
  7 Smith, Aiden                 Mount Olive          6:21.00    6:40.18   2 
  8 DesHommes, Dedrick           Mount Olive          6:52.00    6:46.59   2 
  9 Martinez, Conner             Rockaway Boro        6:42.10    6:50.73   2 
 
Event 21  Boys 11-12 1 Mile Run Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 5:14.22  1991        Bill Engel, Mount Olive                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Yombor, Jake                 Rockaway Twp         5:36.90    5:34.73   1 
  2 Becker, John                 Jefferson            5:53.00    5:43.61   1 
  3 Brennan, Mark                Rockaway Twp         6:05.20    5:53.24   1 
  4 George, Robert               Montville            5:51.00    5:56.07   1 
  5 Eagan, Tyler                 Montville            6:15.00    6:14.31   2 
  6 Miller, Aiden                Chester              6:15.00    6:20.31   2 
  7 Ursin, Andreas               Hopatcong            6:45.50    6:23.48   2 
  8 Bubniak, Thomas              Jefferson            6:37.00    6:31.29   2 
  9 Fletcher, Jake               Chester              6:23.00    6:36.32   2 
 
Event 23  Boys 13-15 1 Mile Run Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 4:49.43  6/10/2000   Jeremy Zagorski, Parsippany               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Stanley, Jack                Mendham              4:50.10    4:47.42+  1 
  2 Lusskin, Luke                Long Valley          5:13.00    5:08.62   1 
  3 Karaces, William             Randolph             5:23.30    5:17.81   1 
  4 Vives, Harrison              Mendham              5:11.20    5:20.08   1 
  5 Powers, Jack                 Randolph             5:32.40    5:30.77   1 
  6 Gironda, Alec                Chatham              5:44.80    5:44.54   2 
  7 Mulligan, Kevin              Parsippany           5:45.00    5:48.82   2 
  8 Agnihotri, Ashwin            Parsippany           5:50.00    5:52.59   2 
  9 Pedernera, Joshua            Denville             6:02.20    5:59.46   2 
 10 Vuskalns, Vincent            Long Valley          5:51.00    6:08.87   2 
 11 Robinson, Tim                Denville             6:39.10    7:00.05   2 
 
Event 23  Boys 13-15 1 Mile Run Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 4:49.43  6/10/2000   Jeremy Zagorski, Parsippany               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cooper, Jared                Mountain Lakes       5:01.00    4:56.50   1 
  2 Morena, Matt                 Rockaway Boro        4:55.20    5:07.37   1 
  3 Goodyear, Stephan            Mount Olive          5:11.00    5:21.03   1 
  4 Rossi, Dominick              Rockaway Boro        5:24.70    5:24.02   1 
  5 Grebe, Harris                Mountain Lakes       5:35.00    5:25.26   1 
  6 McGlynn, Matthew             Roxbury              5:41.00    5:28.36   2 
  7 Gasiorowski, Dylan           Roxbury              5:34.40    5:44.09   1 
  8 Schuszler, Luke              Madison              6:06.90    5:49.84   2 
  9 Bradley, Matthew             Madison              6:10.30    6:23.89   2 
 10 Bonfanti, Alexander          Mount Olive          6:00.00    7:19.53   2 
 
Event 23  Boys 13-15 1 Mile Run Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 4:49.43  6/10/2000   Jeremy Zagorski, Parsippany               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Daly, Stephen                Montville            4:59.00    4:52.92   1 
  2 Curry, Owen                  Chester              4:57.00    5:01.42   1 
  3 Phalen, Conner               Montville            5:29.00    5:25.75   1 
  4 Goldsmith, Andrew            Rockaway Twp         5:36.00    5:32.36   1 
  5 Stefans, Bryan               Jefferson            5:53.00    5:54.03   2 
  6 Kressman, Jonathan           Hopatcong            6:10.00    5:54.56   2 
  7 Stefans, Dylan               Jefferson            6:01.00    6:21.11   2 
  8 Riss, Patrick                Chester              6:23.00    6:25.05   2 
  9 Cranmer, Sean                Hopatcong            6:31.50    6:32.26   2 
 10 D'Iapico, Dario              Rockaway Twp         6:29.30    6:35.41   2 
 
Event 25  Boys 9-10 400 Meter Dash Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 1:08.22  1995        John Hesse, Parsippany                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Joel, Ted                    Chatham              1:17.40    1:14.51   2 
  2 Washington, Simeon           Parsippany           1:15.10    1:14.53   1 
  3 Higgins, Dillon              Mendham              1:17.20    1:15.93   2 
  4 Garbacz, Dylan               Randolph             1:16.50    1:16.13   2 
  5 Brown, David                 Long Valley          1:16.00    1:17.65   1 
  6 Lang, Gene                   Denville             1:19.40    1:17.90   3 
  7 Raimondo, Robert             Mendham              1:16.00    1:19.56   1 
  8 Kim, Ben                     Chatham              1:22.50    1:20.12   4 
  9 Gregory, Nicholas            Parsippany           1:22.00    1:20.41   4 
 10 Naidu, Arthav                Randolph             1:21.40    1:22.15   4 
 11 Brown, Jonathon              Long Valley          1:20.00    1:25.02   3 
 12 Barry, Kian                  Denville             1:32.50    1:27.36   6 
 
Event 25  Boys 9-10 400 Meter Dash Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 1:08.22  1995        John Hesse, Parsippany                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Micah                 Mount Olive          1:14.00    1:14.86   1 
  2 Araya, Morgan                Madison              1:16.30    1:15.85   1 
  3 Weah, Nicholas               Roxbury              1:12.70    1:17.06   1 
  4 Francis, Jaiden              Mount Olive          1:21.80    1:17.58   4 
  5 Carro, Brandon               Rockaway Boro        1:20.90    1:18.92   3 
  6 Bilello, Logan               Madison              1:21.20    1:21.49   3 
  7 Piombino, Andrew             Rockaway Boro        1:18.50    1:27.32   2 
  8 Donnelly, Ryan               Roxbury              1:22.70    1:29.33   4 
  9 Catallo, Michael             Mountain Lakes       1:31.30    1:29.34   6 
 10 Luna, Dario                  Dover                1:39.00    1:30.85   6 
 11 Rua, Julian                  Dover                1:29.00    1:34.19   5 
 12 Penniston, Milo              Mountain Lakes       1:36.30    1:34.95   6 
 
Event 25  Boys 9-10 400 Meter Dash Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 1:08.22  1995        John Hesse, Parsippany                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Drake, Steven                Jefferson            1:17.00    1:15.90   2 
  2 Spillane, Tyler              Rockaway Twp         1:24.00    1:18.76   4 
  3 Yombor, Killian              Rockaway Twp         1:20.30    1:19.87   3 
  4 Cosentino, Sam               Montville            1:20.90    1:20.25   3 
  5 Lauch, Connor                Hopatcong            1:29.00    1:21.52   5 
  6 Szczepanski, Sam             Chester              1:28.00    1:24.01   5 
  7 King, Gavin                  Chester              1:19.00    1:24.58   2 
  8 Fara, Samuel                 Hopatcong            1:26.20    1:24.62   5 
  9 Cataldo, Vincent             Jefferson            1:28.50    1:27.05   5 
 
Event 27  Boys 11-12 400 Meter Dash Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 1:01.62  1996        Dave Snell, Madison                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Figueroa, Aiden              Parsippany           1:08.30    1:03.93   1 
  2 Dong, Robert                 Randolph             1:06.20    1:04.06   1 
  3 Kopec, Troy                  Denville             1:08.70    1:06.12   2 
  4 Wigdor, Mike                 Randolph             1:07.20    1:06.51   1 
  5 Dutton, Sean                 Chatham              1:12.20    1:07.41   2 
  6 Plancer-Murphy, Cieran       Mendham              1:08.70    1:07.83   2 
  7 Ostolaza, Dylan              Parsippany           1:13.70    1:08.39   3 
  8 Hakes, Dylan                 Mendham              1:17.00    1:12.47   4 
  9 Van Woert, Scott             Long Valley          1:12.00    1:12.53   2 
 10 O'Keefe, Tommy               Long Valley          1:18.00    1:13.22   5 
 11 Gioioso, Thomas              Denville             1:10.70    1:14.09   2 
 12 Ritter, William              Chatham              1:16.40    1:16.34   4 
 
Event 27  Boys 11-12 400 Meter Dash Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 1:01.62  1996        Dave Snell, Madison                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sonzogni, Cameron            Roxbury              1:13.10    1:07.60   3 
  2 Carro, Justin                Rockaway Boro        1:11.60    1:10.26   2 
  3 Fichter, Jacob               Roxbury              1:15.40    1:12.47   4 
  4 Filippone, Dean              Madison              1:13.40    1:12.55   3 
  5 Penczak, Owen                Mount Olive          1:15.00    1:13.79   4 
  6 Lucero, Eddy                 Dover                1:17.00    1:17.30   4 
  7 Turner, Francis              Mountain Lakes       1:43.00    1:18.21   6 
  8 Thulin, Anthony              Mount Olive          1:16.00    1:19.28   4 
  9 Downing, Teddy               Madison              1:19.50    1:20.08   5 
 10 Herrera, Chris               Dover                1:23.00    1:24.63   6 
 
Event 27  Boys 11-12 400 Meter Dash Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 1:01.62  1996        Dave Snell, Madison                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Wallace, Domenick            Rockaway Twp         1:01.50    1:00.57+  1 
  2 Falzarano, Chris             Chester              1:07.20    1:05.51   1 
  3 Cecco, Nick                  Montville            1:06.40    1:08.55   1 
  4 Becker, John                 Jefferson            1:12.60    1:12.82   3 
  5 Fragomeni, PJ                Montville            1:12.80    1:13.45   3 
  6 Schweizer, Tyler             Rockaway Twp         1:18.20    1:16.08   5 
  7 Dibiase, Lawrence            Jefferson            1:12.90    1:16.47   3 
  8 Vizzini, Matthew             Chester              1:20.20    1:18.35   5 
  9 Ursin, Dale                  Hopatcong            1:31.50    1:29.88   6 
 
Event 29  Boys 13-15 400 Meter Dash Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 54.62  1996        Matt Strange, Madison                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Stanley, Jack                Mendham                58.00      57.66   1 
  2 Houston, George              Randolph               57.40      57.66   1 
  3 Ricciardi, Michael           Mendham                59.80      59.30   1 
  4 Alzubi, Mikhlid              Parsippany           1:02.90    1:00.30   3 
  5 Bardecki, Kacper             Chatham              1:02.70    1:00.50   3 
  6 Keaney, James                Randolph             1:02.30    1:01.91   2 
  7 Butynes, Mitch               Long Valley          1:04.00    1:02.05   3 
  8 Chambers, Noel               Parsippany           1:02.50    1:03.03   2 
  9 Ward-Panatieri, Mark         Long Valley          1:06.00    1:05.57   4 
 10 Readlinger, Jack             Chatham              1:07.70    1:06.32   5 
 11 Plattman, Jared              Denville             1:06.80    1:06.77   5 
 12 Hundal, Manshaan             Denville             1:16.30    1:16.39   6 
 
Event 29  Boys 13-15 400 Meter Dash Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 54.62  1996        Matt Strange, Madison                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mathus, Nicholas             Mount Olive            57.20      55.88   1 
  2 Gillie, Spencer              Mountain Lakes       1:00.80      57.83   2 
  3 Penders, PJ                  Madison              1:01.20    1:01.13   2 
  4 Waksman, Ben                 Madison              1:02.60    1:01.40   2 
  5 Pais, Alex                   Rockaway Boro        1:03.50    1:02.14   3 
  6 LaBar, Lucas                 Mount Olive          1:05.40    1:02.88   4 
  7 Perez, Eden                  Rockaway Boro        1:02.80    1:03.92   3 
  8 Bay, Luc                     Mountain Lakes       1:03.40    1:04.07   3 
  9 Stanzilis, Michael           Roxbury              1:08.90    1:07.98   5 
 
Event 29  Boys 13-15 400 Meter Dash Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 54.62  1996        Matt Strange, Madison                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lopez, Nick                  Montville              57.10      56.98   1 
  2 Salazar, Matthew             Rockaway Twp         1:00.20      58.72   1 
  3 St. Angelo, George           Hopatcong            1:05.00    1:00.18   4 
  4 Turgeon, Yves                Jefferson            1:00.50    1:01.53   2 
  5 Lattmann, Derek              Chester              1:05.20    1:02.72   4 
  6 Francis, Tereon              Jefferson            1:04.90    1:03.81   4 
  7 Wang, Jonathan               Montville            1:04.40    1:06.29   4 
  8 Russo, Daniel                Rockaway Twp         1:08.90    1:06.56   5 
  9 Bouret, Victor               Chester              1:09.20    1:07.50   6 
 10 Cortes, Ralphy               Hopatcong            1:18.50    1:13.11   6 
 
Event 31  Boys 9-10 200 Meter Dash Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 28.93  2005        Thayer Wallace, Randolph                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Gough, Mason                 Long Valley            31.00      31.21   1 
  2 Boesgaard, Robert            Mendham                33.00      31.87   1 
  3 Agyemang, Sheldon            Parsippany             32.50      31.91   1 
  4 deVarenne, Ryan              Chatham                35.00      33.00   2 
  5 Diienno, Brendan             Denville               34.80      34.07   2 
  6 Covalesky, Jonas             Randolph               36.10      34.08   4 
  7 Enright, Joseph              Chatham                34.50      34.39   2 
  8 Gregory, Nicholas            Parsippany             35.80      34.43   3 
  9 DeChiaro, Kurt               Long Valley            36.00      36.45   4 
 10 Ingber, Hayden               Mendham                35.00      36.90   2 
 11 Naidu, Arthav                Randolph               36.40      37.12   4 
 
Event 31  Boys 9-10 200 Meter Dash Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 28.93  2005        Thayer Wallace, Randolph                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jones, Micah                 Mount Olive            32.10      31.76   1 
  2 Valdez, Jayvin               Dover                  32.40      33.21   1 
  3 Renaldo, Christian           Mount Olive            33.60      34.45   2 
  4 Pratt, Logan                 Rockaway Boro          35.10      34.64   3 
  5 Hernando, Jordan             Mountain Lakes         34.20      35.58   2 
  6 Bilello, Logan               Madison                35.40      35.68   3 
  7 Perez, Evan                  Rockaway Boro          36.20      36.93   4 
  8 MacKinnon, Iain              Roxbury                39.20      39.34   5 
  9 Pfeifer, Ryan                Madison                37.50      39.59   5 
 10 Nutting, KC                  Dover                  42.30      42.82   6 
 
Event 31  Boys 9-10 200 Meter Dash Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 28.93  2005        Thayer Wallace, Randolph                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Calabrese, Joel              Hopatcong              35.70      33.92   3 
  2 Abboud, James                Rockaway Twp           33.20      34.28   1 
  3 DugasZ, Gavin                Hopatcong              38.10      35.90   5 
  4 Casarico, JT                 Montville              35.90      36.42   3 
  5 Cosentino, Sam               Montville              36.10      36.80   4 
  6 Samaro, Evan                 Chester                42.00      37.41   6 
  7 Stella, Nicholas             Rockaway Twp           39.20      38.21   6 
  8 Gould, Christian             Jefferson              38.00      38.51   5 
  9 Shieh, Shelton               Chester                38.70      38.93   5 
 
Event 33  Boys 11-12 200 Meter Dash Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 26.99  6/9/2007    Steven DeLosa, Denville                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Keaney, Christopher          Randolph               27.90      27.20   1 
  2 Turner, David                Randolph               29.10      28.79   2 
  3 Doerr-Fredrickson, Luke      Long Valley            29.00      28.88   1 
  4 Pedada, Adarsa               Parsippany             31.40      29.15   4 
  5 Fortuna, Jake                Chatham                29.40      29.55   2 
  6 Johnson, Kenneth             Parsippany             30.10      30.10   3 
  7 Dolan, Kevin                 Denville               29.60      30.23   2 
  8 Kumar, Kunal                 Denville               30.70      30.65   3 
  9 Wadley, Jack                 Mendham                31.20      30.75   3 
 10 Walsh, Brian                 Mendham                32.40      31.88   5 
 11 Doerr-Fredrickson, Jake      Long Valley            30.00      33.96   2 
 
Event 33  Boys 11-12 200 Meter Dash Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 26.99  6/9/2007    Steven DeLosa, Denville                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 McKay, Aaron                 Mount Olive            28.40      28.69   1 
  2 Holmes, Cameron              Dover                  29.10      29.38   2 
  3 Rusen, T.J.                  Madison                32.00      30.69   4 
  4 Keyes, Tyler                 Roxbury                31.60      31.03   4 
  5 Fichter, Jacob               Roxbury                31.40      31.33   3 
  6 Hernando, Justin             Mountain Lakes         31.10      31.52   3 
  7 Hills, Elijah                Rockaway Boro          32.20      31.99   5 
  8 Cupen, Dylan                 Mount Olive            32.00      32.66   5 
  9 Itani, Samir                 Mountain Lakes         33.30      33.07   6 
 10 Malloy, Dylan                Madison                32.70      33.54   5 
 11 Hart, Jonathan               Rockaway Boro          32.80      34.05   6 
 
Event 33  Boys 11-12 200 Meter Dash Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 26.99  6/9/2007    Steven DeLosa, Denville                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Wallace, Domenick            Rockaway Twp           26.70      27.05   1 
  2 Castrignano, Matt            Jefferson              30.20      29.57   3 
  3 Gruben, Michael              Montville              28.90      29.81   1 
  4 Post, Nathan                 Chester                31.80      30.30   4 
  5 Hurley, Anthony              Montville              30.10      31.14   2 
  6 Post, Thomas                 Chester                32.00      31.14   4 
  7 Dollase, Danny               Rockaway Twp           32.40      32.55   5 
  8 Mensah, Kwadjo               Jefferson              34.00      32.98   6 
 
Event 35  Boys 13-15 200 Meter Dash Division 1
============================================================================
 Meet Record: + 24.18  6/9/2007    Craig Kimbrough, Rockaway Twp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lim, Nicholas                Parsippany             24.20      24.95   1 
  2 Pendergrast, Jack            Mendham                25.40      25.11   1 
  3 Ricciardi, Michael           Mendham                25.80      26.18   2 
  4 Suvil, Adney "jr"            Parsippany             27.30      26.53   3 
  5 Kamp, Aidan                  Randolph               27.10      26.88   3 
  6 Kyle, Nasir                  Denville               27.90      26.91   4 
  7 Dong, Gary                   Randolph               25.90      27.02   2 
  8 Plattman, Jared              Denville               28.40      27.98   5 
  9 Bardecki, Kacper             Chatham                28.10      28.39   4 
 10 Kelly, Luke                  Long Valley            29.00      29.24   5 
 11 Tata Lobo, Aidan             Long Valley            29.00      29.30   5 
 
Event 35  Boys 13-15 200 Meter Dash Division 2
============================================================================
 Meet Record: + 24.18  6/9/2007    Craig Kimbrough, Rockaway Twp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mathus, Nicholas             Mount Olive            23.90      24.26   1 
  2 Macera, Angelo               Rockaway Boro          25.00      25.09   1 
  3 Holmes, Anthony              Dover                  25.40      25.10   1 
  4 Griffin, Jhordin             Roxbury                26.30      25.46   2 
  5 Xu, Benjamin                 Madison                26.80      27.23   3 
  6 Gonzalez, Kevin              Rockaway Boro          27.20      27.30   3 
  7 Shepherd, Tyler              Mountain Lakes         27.50      27.48   3 
  8 Holman, Joseph               Roxbury                27.70      27.62   4 
  9 Pignataro, Jon               Mount Olive            27.90      27.64   4 
 10 Johansen, William            Madison                26.60      27.68   2 
 
Event 35  Boys 13-15 200 Meter Dash Division 3
============================================================================
 Meet Record: + 24.18  6/9/2007    Craig Kimbrough, Rockaway Twp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Baranello, Nicholas          Rockaway Twp           25.50      25.94   2 
  2 Ganesh, Rishabh              Montville              28.40      27.82   5 
  3 Dahl, Matthew                Jefferson              27.40      28.38   3 
  4 Ramsey, Sharif               Hopatcong              29.80      28.93   5 
  5 Zanowicz, Nicholas           Rockaway Twp           29.00      29.21   5 
  6 Curry, Owen                  Chester                30.80      30.81   6 
  7 Amoresano, Chris             Chester                33.70      32.48   6 
  8 Ortiz, Daniel                Hopatcong              31.40      32.73   6 
 
Event 37  Boys 9-10 Shot Put Division 1
=========================================================================
 Meet Record: + 29-01.25  6/8/2002    Cole Farrand, Rockaway Twp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Paglucci, Vincent            Parsippany          19-07.00   22-01.50  
  2 Taylor, Logan                Parsippany          20-00.50   20-08.00  
  3 Limberis, Johnny             Denville            18-02.50   20-02.00  
  4 Higgins, Dillon              Mendham             19-04.50   19-08.25  
  5 Daly, Connor                 Long Valley         18-01.00   19-01.50  
  6 Feron, Ryan                  Chatham             19-00.50   17-10.00  
  7 Ruggiero, David              Chatham             17-01.00   17-02.75  
  8 Caravetta, Michael           Mendham             17-10.00   17-02.50  
  9 Kometani, Tyler              Long Valley         16-11.00   16-06.00  
 10 Barry, Kian                  Denville            13-11.00   13-03.00  
 
Event 37  Boys 9-10 Shot Put Division 2
=========================================================================
 Meet Record: + 29-01.25  6/8/2002    Cole Farrand, Rockaway Twp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Martinez, Sean               Rockaway Boro       18-10.00   19-00.50  
  2 Pfeifer, Ryan                Madison             16-01.00   18-07.75  
  3 Craig, Jack                  Mountain Lakes      15-06.00   17-07.50  
  4 Thomas, Bryan                Mount Olive         17-04.00   17-05.00  
  5 Tierney, Michael             Mount Olive         16-10.00   17-04.25  
  6 Markovski, Connor            Rockaway Boro       18-02.50   17-02.00  
  7 Rawla, Brady                 Roxbury             13-07.00   15-07.50  
  8 Catallo, Michael             Mountain Lakes      17-01.00   15-04.00  
  9 Faraher, Collin              Madison             14-11.00   14-09.00  
 10 Alvarado, Sebastian          Roxbury             15-06.50   14-03.50  
 
Event 37  Boys 9-10 Shot Put Division 3
=========================================================================
 Meet Record: + 29-01.25  6/8/2002    Cole Farrand, Rockaway Twp               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ferrone, James               Rockaway Twp        18-07.50   19-01.50  
  2 Fara, Samuel                 Hopatcong           16-08.00   16-06.50  
  3 Stella, Nicholas             Rockaway Twp        13-05.00   14-00.50  
  4 Faherty, Connor              Montville           14-06.00   13-04.50  
  5 Gould, Christian             Jefferson           14-06.00   13-01.75  
  6 Shieh, Shelton               Chester                        12-11.25  
  7 DeFenza, Steven              Jefferson           15-00.00   12-11.00  
  8 Samaro, Evan                 Chester                        12-02.00  
  9 Kenyon, Frank                Hopatcong           14-06.00   11-10.00  
 10 Steckelman, Jack             Montville           13-06.50   10-06.75  
 
Event 38  Boys 11-12 Shot Put Division 1
=========================================================================
 Meet Record: + 40-07.50  6/9/2001    Arthur Pomiecinski, Randolph             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Charles, Kristopher          Randolph            28-03.00   28-08.00  
  2 Palatini, Jarod              Parsippany          27-01.00   26-11.50  
  3 Doerr-Fredrickson, Luke      Long Valley         29-03.00   26-01.00  
  4 Perrin, Merit                Mendham             24-00.00   24-06.00  
  5 Cianfrocca, Jeff             Long Valley         25-01.00   23-10.00  
  6 Allman, Andrew               Denville            25-11.75   23-06.50  
  7 Simon, Christopher           Mendham             23-04.00   21-08.25  
  8 Gioioso, Thomas              Denville            20-09.50   21-01.50  
  9 Turner, David                Randolph            21-03.00   20-09.00  
 10 Peters, Finn                 Chatham             21-08.25   20-05.50  
 11 Malla, Tanay                 Chatham             22-05.50   19-03.00  
 
Event 38  Boys 11-12 Shot Put Division 2
=========================================================================
 Meet Record: + 40-07.50  6/9/2001    Arthur Pomiecinski, Randolph             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hills, Elijah                Rockaway Boro       31-02.50   31-00.75  
  2 Wong, Tyler                  Roxbury             26-04.00   27-08.00  
  3 McDonald, Ben                Roxbury             25-04.00   26-01.00  
  4 Wilson, Anthony              Madison             22-11.00   22-09.50  
  5 Lucero, Eddy                 Dover               25-11.00   22-02.50  
  6 Herrera, Chris               Dover               22-04.00   22-00.00  
  7 Stockstill, Michael          Rockaway Boro       25-05.00   21-04.75  
  8 Infante, Emmett              Mountain Lakes      21-05.00   20-02.50  
  9 Kubicki, Scott               Mount Olive         21-07.00   20-01.50  
 10 Maya, Gabriel                Mount Olive         20-06.00   19-06.50  
 11 Filippone, Dean              Madison             22-10.00   19-00.50  
 12 Itani, Samir                 Mountain Lakes      19-02.00   18-07.00  
 
Event 38  Boys 11-12 Shot Put Division 3
=========================================================================
 Meet Record: + 40-07.50  6/9/2001    Arthur Pomiecinski, Randolph             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Page, Kevin                  Rockaway Twp        27-09.00   28-06.00  
  2 Taboadela, Nicholas          Rockaway Twp        26-10.00   27-09.00  
  3 Anderson, Charlie            Chester                        24-10.50  
  4 Huang, Ryan                  Montville           24-08.00   24-03.00  
  5 Ursin, Andreas               Hopatcong           22-10.00   23-09.50  
  6 LaScala, Tommy               Montville           25-09.00   22-03.25  
  7 Ursin, Dale                  Hopatcong           21-11.00   19-03.25  
  8 Dyl, Andrew                  Jefferson           16-00.00   17-02.50  
  9 Vizzini, Matthew             Chester                        16-06.00  
 
Event 39  Boys 13-15 Shot Put Division 1
=========================================================================
 Meet Record: + 48-11.50  1992        Mark Talmage, Hopatcong                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Huland El, Ahsan             Randolph            50-06.00   48-06.00  
  2 Bradley, Joseph              Mendham             40-01.00   36-01.75  
  3 Chambers, Noel               Parsippany          32-04.00   33-09.50  
  4 Wisotsky, Matthew            Mendham             37-06.00   31-04.00  
  5 Vuskalns, Vincent            Long Valley         32-08.00   30-11.75  
  6 Bardecki, Kacper             Chatham             27-02.00   29-02.00  
  7 Gesualdo, Raffaele           Denville            29-04.00   28-00.50  
  8 Dalgleish, Ian               Long Valley         32-01.00   26-10.50  
  9 Fox, Connor                  Parsippany          28-04.00   25-10.00  
 10 Kyle, Nasir                  Denville            25-03.75   25-09.00  
 11 Readlinger, Jack             Chatham             24-09.00   24-05.25  
 12 Dong, Gary                   Randolph                       19-04.00  
 
Event 39  Boys 13-15 Shot Put Division 2
=========================================================================
 Meet Record: + 48-11.50  1992        Mark Talmage, Hopatcong                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Griffin, Jhordin             Roxbury             37-09.00   34-02.25  
  2 Belcastro, Noah              Mount Olive         34-09.00   33-02.75  
  3 Bonfanti, Alexander          Mount Olive         36-04.00   32-09.50  
  4 murrugarra, Kevin            Rockaway Boro       31-08.00   31-05.25  
  5 Chappell, Robert             Rockaway Boro       31-07.00   29-05.75  
  6 Merring, Christopher         Roxbury             29-07.00   25-02.00  
  7 Ranganathan, Navin           Mountain Lakes      27-06.00   22-01.00  
  8 Harvett, James               Madison             20-09.00   21-11.25  
  9 Bogues, Bradley              Mountain Lakes      28-00.00   21-04.75  
 10 Nutting, LJ                  Dover               24-10.00   19-07.75  
 
Event 39  Boys 13-15 Shot Put Division 3
=========================================================================
 Meet Record: + 48-11.50  1992        Mark Talmage, Hopatcong                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Xia, Sam                     Montville           37-02.25   34-10.25  
  2 Frank., Austin               Jefferson           28-11.00   29-04.25  
  3 Green, Trevone               Rockaway Twp        29-11.50   28-10.50  
  4 Lopez, Nick                  Montville           28-07.00   28-10.25  
  5 Wyble, Tyler                 Jefferson           28-01.00   28-03.50  
  6 Russo, Daniel                Rockaway Twp        26-11.00   28-01.50  
  7 Ortiz, Daniel                Hopatcong           25-02.00   26-05.00  
  8 Fara, Sebastian              Hopatcong           26-02.00   24-01.00  
  9 Marsh, Ken                   Chester                        20-07.25  
 10 Bouret, Victor               Chester                        17-08.25  
 
Event 40  Boys 9-10 Long Jump Division 1
=========================================================================
 Meet Record: + 14-01.50  6/9/2012    George St. Angelo, Hopatcong             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Agyemang, Sheldon            Parsippany          12-06.50   11-10.50  
  2 Joel, Ted                    Chatham             11-06.00   11-08.75  
  3 DeChiaro, Kurt               Long Valley         10-08.00   10-11.50  
  4 Sprengel, Ryan               Chatham             11-06.00   10-08.00  
  5 Gough, Mason                 Long Valley         11-02.00   10-06.00  
  6 Lang, Gene                   Denville            11-05.25   10-02.00  
  7 Washington, Simeon           Parsippany          10-09.00   10-01.75  
  8 Wilkins, Luke                Randolph            11-00.00   10-01.00  
  9 Rossi, Luciano               Mendham             10-04.50   10-00.00  
 10 Raimondo, Ryan               Mendham             10-07.50    9-08.50  
 11 Dietrich, Ben                Randolph            10-04.00    9-06.25  
 12 Robinson, John               Denville            10-05.00    9-02.50  
 
Event 40  Boys 9-10 Long Jump Division 2
=========================================================================
 Meet Record: + 14-01.50  6/9/2012    George St. Angelo, Hopatcong             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Weah, Nicholas               Roxbury             12-06.00   11-02.50  
  2 Araya, Morgan                Madison             11-00.00   10-06.00  
  3 Donnelly, Ryan               Roxbury              9-09.00   10-05.00  
  4 Piombino, Andrew             Rockaway Boro       10-05.00   10-02.00  
  5 Hernando, Jordan             Mountain Lakes       9-04.00   10-01.00  
  6 Perez, Evan                  Rockaway Boro       10-02.00   10-00.75  
  7 Catallo, Michael             Mountain Lakes      10-01.50   10-00.00  
  8 Holdsworth, Charlie          Mount Olive         10-02.00    9-11.00  
  8 Jones, Micah                 Mount Olive         10-00.00    9-11.00  
 10 Robinson, Gabriel            Madison              9-10.00    9-01.50  
 11 Nutting, KC                  Dover                8-11.00    7-11.00  
 12 Rua, Julian                  Dover                7-04.00    6-10.25  
 
Event 40  Boys 9-10 Long Jump Division 3
=========================================================================
 Meet Record: + 14-01.50  6/9/2012    George St. Angelo, Hopatcong             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Abboud, James                Rockaway Twp        11-03.50   10-06.50  
  2 Yombor, Killian              Rockaway Twp        11-04.00   10-06.00  
  3 Lauch, Connor                Hopatcong           10-09.00   10-04.00  
  4 Calabrese, Joel              Hopatcong           11-03.00   10-03.75  
  5 Drake, Steven                Jefferson           11-11.00   10-02.50  
  6 King, Gavin                  Chester                         9-11.00  
  7 Domin, Charlie               Montville            9-08.25    9-08.50  
  8 Renshaw, Rueben              Jefferson           10-06.00    9-03.00  
  9 Shenkman, Jake               Montville           10-05.25    9-02.50  
 10 Szczepanski, Sam             Chester                         8-00.00  
 
Event 41  Boys 11-12 Long Jump Division 1
=========================================================================
 Meet Record: + 16-03  6/6/2009    Greg Stickle, RAN                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dong, Robert                 Randolph            15-01.50   15-04.75  
  2 Figueroa, Aiden              Parsippany          13-07.00   14-09.75  
  3 Pedada, Adarsa               Parsippany          12-07.00   13-07.25  
  4 Wadley, Jack                 Mendham             12-10.50   13-02.75  
  5 Wigdor, Mike                 Randolph            13-06.00   13-00.00  
  6 Kim, Noah                    Chatham             10-10.00   12-04.50  
  7 Carney IV, Thomas            Denville            12-08.50   12-03.00  
  8 Dolan, Evan                  Mendham             12-08.00   12-02.25  
  9 Doerr-Fredrickson, Jake      Long Valley         17-00.00   11-01.50  
 10 Kelly, Pat                   Long Valley         10-09.75   11-00.25  
 11 Kumar, Kunal                 Denville            12-05.00   10-04.50  
 12 Dinnhaupt, Max               Chatham             10-02.50   10-01.50  
 
Event 41  Boys 11-12 Long Jump Division 2
=========================================================================
 Meet Record: + 16-03  6/6/2009    Greg Stickle, RAN                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Holmes, Cameron              Dover               13-10.00   15-00.00  
  2 McKay, Aaron                 Mount Olive         13-04.00   13-10.50  
  3 Hernando, Justin             Mountain Lakes      12-09.00   12-11.00  
  4 Carro, Justin                Rockaway Boro       12-08.00   12-04.00  
  5 Penczak, Owen                Mount Olive         11-10.00   12-02.50  
  6 Nevistich, Aidan             Madison             13-01.00   12-02.25  
  7 Hart, Jonathan               Rockaway Boro       11-04.50   11-10.50  
  8 Naegelen, Come               Mountain Lakes      12-04.00   11-08.75  
  9 Vidal, Iziah                 Dover               11-10.00   11-07.00  
 10 Herraiz, Connor              Roxbury             12-03.50   11-05.25  
 11 Rusen, T.J.                  Madison             11-04.00   10-01.75  
 -- Keyes, Tyler                 Roxbury             11-07.00       FOUL  
 
Event 41  Boys 11-12 Long Jump Division 3
=========================================================================
 Meet Record: + 16-03  6/6/2009    Greg Stickle, RAN                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wallace, Domenick            Rockaway Twp        14-05.50   14-11.00  
  2 Post, Nathan                 Chester                        14-07.75  
  3 Yombor, Jake                 Rockaway Twp        13-03.00   13-05.00  
  4 Becker, John                 Jefferson           12-03.00   12-08.75  
  5 Cecco, Nick                  Montville           12-05.00   12-07.75  
  6 Gruben, Michael              Montville           12-09.00  J12-07.75  
  7 Mensah, Kofi                 Jefferson           11-03.00   10-09.00  
  8 Post, Thomas                 Chester                        10-08.00  
 
Event 42  Boys 13-15 Long Jump Division 1
=========================================================================
 Meet Record: + 20-00  1992        Russell Buchmann, Denville                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ungar, Lukas                 Mendham             17-01.75   16-11.00  
  2 Lim, Nicholas                Parsippany          16-04.00   16-09.00  
  3 Houston, George              Randolph            17-07.00   16-04.00  
  4 Petrucci, Evan               Mendham             15-09.50   16-01.00  
  5 Plattman, Jared              Denville            14-09.00   15-05.00  
  6 Comerford, EJ                Parsippany          15-07.00   14-10.00  
  7 Kamp, Aidan                  Randolph            17-03.50   14-08.00  
  8 Butynes, Mitch               Long Valley         15-08.50   14-01.00  
  9 Mojares, Christopher         Chatham             12-06.00   13-10.00  
 10 Zeolla, James                Long Valley         14-03.25   13-05.00  
 11 Hundal, Manshaan             Denville            13-03.25   13-02.00  
 12 Cohn, Jared                  Chatham             13-11.50   12-10.00  
 
Event 42  Boys 13-15 Long Jump Division 2
=========================================================================
 Meet Record: + 20-00  1992        Russell Buchmann, Denville                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lane, Harp                   Mountain Lakes      18-00.00   17-02.00  
  2 Holmes, Anthony              Dover               17-08.00   16-08.00  
  2 Macera, Angelo               Rockaway Boro       17-07.00   16-08.00  
  4 Shepherd, Tyler              Mountain Lakes      16-03.00   16-05.00  
  5 Johansen, William            Madison             16-10.00   15-10.00  
  6 Rossi, Dominick              Rockaway Boro       16-00.00   15-02.50  
  7 Belcastro, Noah              Mount Olive         15-05.00   14-10.00  
  8 Penders, PJ                  Madison             14-00.50   14-08.00  
  9 Coron, Jeffery               Roxbury             12-06.50   13-05.00  
 10 Pignataro, Jon               Mount Olive         14-03.00   12-08.00  
 
Event 42  Boys 13-15 Long Jump Division 3
=========================================================================
 Meet Record: + 20-00  1992        Russell Buchmann, Denville                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Salazar, Matthew             Rockaway Twp        16-01.50   16-00.00  
  2 St. Angelo, George           Hopatcong           16-07.00   15-10.00  
  3 Burger, Brendan              Jefferson           16-04.00   15-04.00  
  4 Lattmann, Derek              Chester                        14-08.00  
  5 Ganesh, Rishabh              Montville           12-07.00   14-05.50  
  6 Francis, Tereon              Jefferson           13-10.00   14-05.00  
  7 Baranello, Nicholas          Rockaway Twp        14-09.00   14-02.00  
  8 Curry, Owen                  Chester                        12-11.00  
  9 Glennon, Aiden               Montville           13-07.00   12-09.00  
  9 Ramsey, Sharif               Hopatcong           12-10.00   12-09.00